přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Počet přispěvatelů do GTK+ roste

Inzerce

Počet přispěvatelů do GTK+ roste

gnome.png

V létě si jeden z hlavních vývojářů grafického toolkitu GTK+ postěžoval, že stav projektu a počet vývojářů není zdaleka ideální. Mnoho lidí s ním nesouhlasilo a jedním z nich byl i Alberto Ruiz, který si konečně našel čas a podložil své tvrzení čísly. 


Blogový zápisek "Zírání do propasti" od jednoho z hlavních vývojářů GTK+ Benjamina Otta, patřil k hlavním tématům loňského léta ve světě Linuxu. Radikální změna v podobě GNOME 3 rozdělila komunitu na dva tábory: na ty, kteří si nemůžou změnu vynachválit, a na ty, kteří ji nemůžou vystát. Zápisek "Zírání do propasti", který je o tom, jak GNOME a GTK+ ztrácí vývojáře, nemá cíle a klesá mu uživatelská základna, byl samozřejmě vodou na mlýn kritiků. Mezi lidmi, kteří s názorem Otta nesouhlasili byl Alberto Ruiz, kterému bylo vyčítáno, že stejně jako Ott nemá své tvrzení podloženo čísly. Na rozdíl od Otta si ale nyní našel čas a statistiky přispěvatelů do GTK+ zpracoval. Z nich vyplývá, že počet přispěvatelů do GTK+ roste s menšími výkyvy od založení projektu a růst zaznamenal zvlášťě v posledních několika verzích. Počet vývojářů, kteří přispěli do verze 3.4, byl 70. Kromě nich do projektu přispělo také asi 50 překladatelů.

Nahoru

Příspěvky

Počet přispěvatelů do GTK+ roste
Radek 3. 01. 2013, 18:25:29
Odpovědět  Odkaz 
...tak teď už jen zjistit, jak se vyvíjí počet uživatelů...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blog