VUT- nakladatelství Vutium
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Počet přispěvatelů do GTK+ roste

Canon

Počet přispěvatelů do GTK+ roste

gnome.png

V létě si jeden z hlavních vývojářů grafického toolkitu GTK+ postěžoval, že stav projektu a počet vývojářů není zdaleka ideální. Mnoho lidí s ním nesouhlasilo a jedním z nich byl i Alberto Ruiz, který si konečně našel čas a podložil své tvrzení čísly. 


reklama

Blogový zápisek "Zírání do propasti" od jednoho z hlavních vývojářů GTK+ Benjamina Otta, patřil k hlavním tématům loňského léta ve světě Linuxu. Radikální změna v podobě GNOME 3 rozdělila komunitu na dva tábory: na ty, kteří si nemůžou změnu vynachválit, a na ty, kteří ji nemůžou vystát. Zápisek "Zírání do propasti", který je o tom, jak GNOME a GTK+ ztrácí vývojáře, nemá cíle a klesá mu uživatelská základna, byl samozřejmě vodou na mlýn kritiků. Mezi lidmi, kteří s názorem Otta nesouhlasili byl Alberto Ruiz, kterému bylo vyčítáno, že stejně jako Ott nemá své tvrzení podloženo čísly. Na rozdíl od Otta si ale nyní našel čas a statistiky přispěvatelů do GTK+ zpracoval. Z nich vyplývá, že počet přispěvatelů do GTK+ roste s menšími výkyvy od založení projektu a růst zaznamenal zvlášťě v posledních několika verzích. Počet vývojářů, kteří přispěli do verze 3.4, byl 70. Kromě nich do projektu přispělo také asi 50 překladatelů.

Nahoru

Příspěvky

Počet přispěvatelů do GTK+ roste
Radek 3. 01. 2013, 18:25:29
Odpovědět  Odkaz 
...tak teď už jen zjistit, jak se vyvíjí počet uživatelů...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blogPublic Relations

Spolehněte se na to správné řešení

seolight100.jpgPokud chcete být na internetu úspěšní, rozhodně byste neměli zapomínat na několik věcí, které nikdy není dobré podceňovat. Jen tak dosáhnete úspěchu.

Pokračování ...


AEC Kariéra Volné pozice