přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přichází Ubuntu pro tablety, nemá být „rozčilující“ jako Windows 8

Přichází Ubuntu pro tablety, nemá být „rozčilující“ jako Windows 8

Ubuntu

Firma Canonical včera představila Ubuntu pro tablety. Nejprve se objeví na přístrojích Nexus 7 a Nexus 10. Podle Marka Shuttlewortha nemá být systém pro uživatel tak „rozčilující“ jako konkurenční Windows 8.


Včera byl představen systém Ubuntu pro tablety. Vychází z klasické desktopové verze (má však GUI přizpůsobené pro dotykové ovládání, podobně jako u verze pro telefony. Na celé škále přístrojů (od telefonů, přes tablety, po velké počítače) se bude používat stejná linuxová distribuce Ubuntu, lišit se bude jen uživatelské rozhraní používané v určitý okamžik. Prvních přístrojů s Ubuntu se dočkáme až počátkem příštího roku; byly oznámeny přístroje Nexus 7 a Nexus 10. V říjnu letošního roku však bude vydána verze Ubuntu 13.10, kde bude kód pro telefon a desktop sloučen dohromady. Kód pro tablety se tam pak objeví s verzí 14.04, plánované na duben 2014.

Mark Shuttleworth tvrdí, že velkou výhodou Ubuntu oproti konkurenčnímu systému Windows 8 bude hladký přechod mezi různými zařízeními. Počítá se totiž s proměnou telefonů a tabletů v plnohodnotný desktop (tím, že se k němu připojí příslušné periférie). V jeho rámci by nemělo uživatele nic rozčilovat, vše by mělo být zcela konzistentní.

Nahoru

Příspěvky

Přichází Ubuntu pro tablety, nemá být „rozčilující“ jako Windows 8
Aeyesx 21. 02. 2013, 12:09:56
Odpovědět  Odkaz 
Yahoo! Postrádám jen ten ubuntu phone
Přichází Ubuntu pro tablety, nemá být „rozčilující“ jako Windows 8
kurCZak 21. 02. 2013, 12:10:02
Odpovědět  Odkaz 
takže odstranili to jejich šmírován? protože to by mě celkem ročilovalo... :-D
Re: Přichází Ubuntu pro tablety, nemá být „rozčilující“ jako Windows 8
bigeye 27. 02. 2013, 22:30:58
Odpovědět  Odkaz 
každý přístroj připojený do sítě netu je sledovaný takže si budete muset zvyknout :-D
Pavel Petřík Přichází Ubuntu pro tablety, nemá být „rozčilující“ jako Windows 8
Pavel Petřík 22. 02. 2013, 19:12:58
Odpovědět  Odkaz 
Yippee ki yay, už bylo na čase. Tablet zatím nevlastním, ale představa, že je na něm můj oblíbený OS Ubuntu je lákavá. Snad bude i přívětivá cena.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...