přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 17.04 bude Zesty Zapus

Ubuntu 17.04 bude Zesty Zapus

Ubuntu

Připravovaná verze 17.04 linuxové distribuce Ubuntu bude mít kódový název Zesty Zapus, česky „nadšená myšivka“.


Kódové názvy jednotlivých verzí distribuce Ubuntu vznikají tak, že se berou postupně písmena abecedy a použijí se jako počáteční písmena obou členů dvojčlenného názvu. První člen je vždy přídavné jméno vyjadřující vlastnost a druhé pak druh živočicha. Proto jsme tu už měli například kurážného gibona (Gutsy Gibbon) nebo věrného kozla (Trusty Tahr).

Pro verzi 17.04, která bude vydána v dubnu příštího roku, byl nakonec vybrán název Zesty Zapus, tedy česky „nadšená myšivka“. Myšivky jsou menší hlodavci podobné myším, vyskytující se hlavně v Severní Americe.

Mark Shuttleworth k výběru názvu řekl: „Právě nyní se Ubuntu ještě rychleji posouvá do centra cloudu a intenzivních operací. Od AWS po nejbláznivější nová zařízení, Ubuntu pomáhá lidem dělat věci rychleji, čistěji a efektivněji, a to díky vám. Milujeme tempo změn a měníme tvář lásky. Jsme malou skupinkou na trhu obrů, ale naše zaměření na to, abychom dodávali svobodný software svobodně společně s firemní podporou, službami a řešeními, se ukazuje jako otevírání dveří a myslí, všude. Tedy, na počest udatných, drobných, dlouhoocasých, skákajících přes překážky života, naše příští verze [se bude jmenovat Zesty Zapus].“Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz