přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 17.04 bude Zesty Zapus

Ubuntu 17.04 bude Zesty Zapus

Ubuntu

Připravovaná verze 17.04 linuxové distribuce Ubuntu bude mít kódový název Zesty Zapus, česky „nadšená myšivka“.


Kódové názvy jednotlivých verzí distribuce Ubuntu vznikají tak, že se berou postupně písmena abecedy a použijí se jako počáteční písmena obou členů dvojčlenného názvu. První člen je vždy přídavné jméno vyjadřující vlastnost a druhé pak druh živočicha. Proto jsme tu už měli například kurážného gibona (Gutsy Gibbon) nebo věrného kozla (Trusty Tahr).

Pro verzi 17.04, která bude vydána v dubnu příštího roku, byl nakonec vybrán název Zesty Zapus, tedy česky „nadšená myšivka“. Myšivky jsou menší hlodavci podobné myším, vyskytující se hlavně v Severní Americe.

Mark Shuttleworth k výběru názvu řekl: „Právě nyní se Ubuntu ještě rychleji posouvá do centra cloudu a intenzivních operací. Od AWS po nejbláznivější nová zařízení, Ubuntu pomáhá lidem dělat věci rychleji, čistěji a efektivněji, a to díky vám. Milujeme tempo změn a měníme tvář lásky. Jsme malou skupinkou na trhu obrů, ale naše zaměření na to, abychom dodávali svobodný software svobodně společně s firemní podporou, službami a řešeními, se ukazuje jako otevírání dveří a myslí, všude. Tedy, na počest udatných, drobných, dlouhoocasých, skákajících přes překážky života, naše příští verze [se bude jmenovat Zesty Zapus].“Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »