přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 17.04 bude Zesty Zapus

Ubuntu 17.04 bude Zesty Zapus

Ubuntu

Připravovaná verze 17.04 linuxové distribuce Ubuntu bude mít kódový název Zesty Zapus, česky „nadšená myšivka“.


Kódové názvy jednotlivých verzí distribuce Ubuntu vznikají tak, že se berou postupně písmena abecedy a použijí se jako počáteční písmena obou členů dvojčlenného názvu. První člen je vždy přídavné jméno vyjadřující vlastnost a druhé pak druh živočicha. Proto jsme tu už měli například kurážného gibona (Gutsy Gibbon) nebo věrného kozla (Trusty Tahr).

Pro verzi 17.04, která bude vydána v dubnu příštího roku, byl nakonec vybrán název Zesty Zapus, tedy česky „nadšená myšivka“. Myšivky jsou menší hlodavci podobné myším, vyskytující se hlavně v Severní Americe.

Mark Shuttleworth k výběru názvu řekl: „Právě nyní se Ubuntu ještě rychleji posouvá do centra cloudu a intenzivních operací. Od AWS po nejbláznivější nová zařízení, Ubuntu pomáhá lidem dělat věci rychleji, čistěji a efektivněji, a to díky vám. Milujeme tempo změn a měníme tvář lásky. Jsme malou skupinkou na trhu obrů, ale naše zaměření na to, abychom dodávali svobodný software svobodně společně s firemní podporou, službami a řešeními, se ukazuje jako otevírání dveří a myslí, všude. Tedy, na počest udatných, drobných, dlouhoocasých, skákajících přes překážky života, naše příští verze [se bude jmenovat Zesty Zapus].“



Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...