přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pro algoritmus SHA-3 zbývá pět kandidátů

Pro algoritmus SHA-3 zbývá pět kandidátů

Do nejužšího výběru hešovacího algoritmu pro standard SHA-3 se dostalo pět kandidátů. Pro výběr toho nejvhodnějšího je důležitá bezpečnost, ale i rychlost.


reklama

V současné době se ke generování hešů pro kryptografické účely standardně používá algoritmus SHA-2. Donedávna běžně používaný SHA-1 již delší dobu není považován za bezpečný, nicméně existují obavy, zda kvůli podobnosti není v podobném ohrožení také SHA-2. Proto v rámci NIST probíhají intenzivní přípravy pro zavedení nového hešovacího standardu, který ponese označení SHA-3.

Nyní se do nejužšího výběru dostalo pět kandidátů: BLAKE, Skein, Grøstl, JH a Keccak. První dva vycházejí z SHA-2, ostatní jsou úplně odlišné. Pro výběr je důležitá jak bezpečnost algoritmu, tak i jeho rychlost - proto například neuspěl pomalý algoritmus MD6. Závěrečná volba (které může ještě předcházet úprava jednotlivých algoritmů) se předpokládá až v roce 2012.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Tomáš Crhonek Pro algoritmus SHA-3 zbývá pět kandidátů
Tomáš Crhonek 11. 12. 2010, 17:59:56
Odpovědět  Odkaz 
Škoda, že se tam nedostal BMW (Blue Midnight Wish). Bylo by to hezké mít ve finále Klímův algoritmus.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016