SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Projekt OpenNews má zajištěno financování na další tři roky

CADservis

Projekt OpenNews má zajištěno financování na další tři roky

Peníze

Projekt OpenNews bude pokračovat minimálně po další tři roky a dostane na to čtyři miliony dolarů. Během své tříleté historie vznikla v rámci projektu řada kvalitních open-source programů pro žurnalistiku.


OpenNews je společný projekt Mozilla Foundation a Knight Foundation, který vznikl v roce 2010. Má za cíl vytváření otevřených technologií pro žurnalistiku, s možností jejich dalšího využití i jinde na webu. V jeho rámci již vznikla řada zajímavých programů, například Tabula (extrakce tabulkových dat z PDF), Hyperaudio (efektivní zpracování audiovizuálních dat), Dataset (snadná správa databází v Pythonu) nebo Treasury IO (parser a API k datům amerického státního rozpočtu). V rámci projektu se konají také pracovní obědy a výsledky práce na nich jsou veřejně k dispozici. Z výsledků projektu těží mnoho sdělovacích prostředků, včetně takových jako The New York Times nebo Pro Publica.

Nyní bylo oznámeno pokračování projektu nejméně po dobu dalších tří let. Knight Foundation na to poskytne grant ve výši čtyř milionů amerických dolarů. Mark Surman z Mozilly to shrnul takto: „Jsme vzrušeni expanzí programu OpenNews a pokračujícím posouváním limitů, jak mohou technologie měnit a formovat způsob, jak přemýšlíme o zpravodajství a jak ho sdělujeme.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog