přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Propad počtu webů pokračuje

Propad počtu webů pokračuje

Graf

Podle dubnového průzkumu firmy Netcraft poklesl celkový počet webů meziměsíčně o více než 3 %, celkový propad z říjnového maxima už přesáhl 17 %. Aktuální trend svědčí webovému serveru Apache.


Celkový počet webů se i v dubnu od historického maxima, 1,03 miliardy z loňského října, o značný kus vzdálil – meziměsíčně klesl o 3,34 % na 849,03 milionu. Celkový pokles od rekordní hodnoty tedy už překročil 17 %. V počtu aktivních webů je pokles oproti maximu zhruba poloviční, jen 8,88 %. Současně však setrvale roste počet počítačů, prostřednictvím nichž jsou weby poskytovány. Po meziměsíčním růstu o více než 35 tisíc dosáhl už 5,23 milionu.

Pravidelný průzkum firmy Netcraft ukázal i další věci. Například že aktuální trend „prospívá“ webovému serveru Apache, který od minima na konci loňského léta dokázala nabrat významný podíl zpět a dostal se na zhruba rok stará čísla (aktuální podíl 39,25 %). V poklesu pokračuje Microsoft IIS. U aktivních webů se pokles podílu Apache zastavil a přechází v mírný růst; server tak ani na okamžik nepozbyl svoji dominanci.

Zajímavá je situace u počtu počítačů poskytujících weby. Tam se podíl Apache mezimesíčně prakticky nezměnil (dlouhodobě mírně klesá, podobně jako IIS). Výrazněji (o 0,29 procentního bodu) stoupl podíl serveru nginx, který se dostal na 11,72 %. Podíl tohoto serveru setrvale roste a tento růst se postupně stále zrychluje.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog