přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, IIS výrazně posílil na úkor Apache, ale ve skutečnosti to nic neznamená

VariCAD

IIS výrazně posílil na úkor Apache, ale ve skutečnosti to nic neznamená

Graf

Mezi webovými servery v dubnu výrazně posílil Microsoft IIS na úkor Apache HTTP Serveru. Ve skutečnosti se ale situace mezi servery nezměnila, ke zmíněnému „přelití“ došlo jen u neaktivních webů.


Podle dubnového průzkumu podílu webových serverů na „trhu“ došlo v porovnání s březnem k zajímavé změně: podíl Microsoft IIS narostl o 9,10 procentního bodu na 40,75 %, zatímco Apache HTTP Server klesl o 5,44 bodu na 26,96 %. Skutečnost je však taková, že k této změně došlo jen u neaktivních webů, kde přibylo mnoho milionů webů běžících na velmi malém množství serverů. Z pohledu reálného webového prostředí to tedy v podstatě nic neznamená.

U aktivních webů totiž jak IIS, tak Apache zůstaly prakticky „na svých“ (pokles o 0,04, resp. 0,01 procentního bodu), posílil nginx (nárůst o 0,37 bodu) a oslabil Google (pokles o 0,21 bodu). Na prvních třech místech se tak seřadily Apache (49,15 %), nginx (16,81 %) a IIS (10,07 %). Pokračuje tak dlouhodobý trend růstu serveru nginx na úkor ostatních programů.

Obdobné je to také u milionu webů s největším provozem. Tam stále vede Apache, který ale dlouhodobě klesá (nyní o 0,36 procentního bodu na 45,19 %), na druhém místě je rostoucí nginx (o 0,49 bodu na 25,64 %) a na třetím klesající IIS (o 0,10 bodu na 11,26%).

Nahoru

Příspěvky

IIS výrazně posílil na úkor Apache, ale ve skutečnosti to nic neznamená
Pavel Šimerda 1. 05. 2016, 07:58:36
Odpovědět  Odkaz 
Jo ona se pohnula číslíčka vztažená na počet webů. Jako by kdy ta čísla něco kromě oblbování rozhodujících zmamenala.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft