přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, IIS výrazně posílil na úkor Apache, ale ve skutečnosti to nic neznamená

IIS výrazně posílil na úkor Apache, ale ve skutečnosti to nic neznamená

Graf

Mezi webovými servery v dubnu výrazně posílil Microsoft IIS na úkor Apache HTTP Serveru. Ve skutečnosti se ale situace mezi servery nezměnila, ke zmíněnému „přelití“ došlo jen u neaktivních webů.


Podle dubnového průzkumu podílu webových serverů na „trhu“ došlo v porovnání s březnem k zajímavé změně: podíl Microsoft IIS narostl o 9,10 procentního bodu na 40,75 %, zatímco Apache HTTP Server klesl o 5,44 bodu na 26,96 %. Skutečnost je však taková, že k této změně došlo jen u neaktivních webů, kde přibylo mnoho milionů webů běžících na velmi malém množství serverů. Z pohledu reálného webového prostředí to tedy v podstatě nic neznamená.

U aktivních webů totiž jak IIS, tak Apache zůstaly prakticky „na svých“ (pokles o 0,04, resp. 0,01 procentního bodu), posílil nginx (nárůst o 0,37 bodu) a oslabil Google (pokles o 0,21 bodu). Na prvních třech místech se tak seřadily Apache (49,15 %), nginx (16,81 %) a IIS (10,07 %). Pokračuje tak dlouhodobý trend růstu serveru nginx na úkor ostatních programů.

Obdobné je to také u milionu webů s největším provozem. Tam stále vede Apache, který ale dlouhodobě klesá (nyní o 0,36 procentního bodu na 45,19 %), na druhém místě je rostoucí nginx (o 0,49 bodu na 25,64 %) a na třetím klesající IIS (o 0,10 bodu na 11,26%).

Nahoru

Příspěvky

IIS výrazně posílil na úkor Apache, ale ve skutečnosti to nic neznamená
Pavel Šimerda 1. 05. 2016, 07:58:36
Odpovědět  Odkaz 
Jo ona se pohnula číslíčka vztažená na počet webů. Jako by kdy ta čísla něco kromě oblbování rozhodujících zmamenala.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »