přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, RDP back-end začleněn do Westonu

RDP back-end začleněn do Westonu

Wayland

Referenční implementace Weston kompozitoru Wayland získala novou důležitou součást: back-end pro protokol RDP (používaný pro „vzdálenou plochu“).


Remote Desktop Protocol je komunikační protokol využívaný na systémech Microsoft Windows pro přístup ke vzdálené ploše (včetně ploch u terminálového serveru). Používá se i na jiných systémech, včetně Linuxu, ale zatím především na klientské straně, tedy pro připojení ke strojům s Windows.

Využití serverové strany tohoto protokolu na Linuxu je nyní o mnoho blíže. Do referenční implementace Weston desktopového kompozitoru Wayland byla začleněna implementace založená na FreeRDP. Tato implementace podporuje téměř kompletní funkcionalitu RDP verze 7.1 (tedy na úrovni Windows 7 SP1 a Server 2008 R2 SP1), včetně RemoteFX. Nový back-end doplnil ty, které už ve Westonu jsou (tedy FBDEV, Headless, Wayland a DRM), a rozšířil možnosti desktopu o snadné připojování ze stanic s Windows.

Nahoru

Příspěvky

RDP back-end začleněn do Westonu
Martin Jakl 5. 04. 2013, 10:12:31
Odpovědět  Odkaz 
Tak to je výborná zpráva, teď jenom, aby se wayland/weston začal objevovat v distribucích, co nejdříve.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos