přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, RDP back-end začleněn do Westonu

RDP back-end začleněn do Westonu

Wayland

Referenční implementace Weston kompozitoru Wayland získala novou důležitou součást: back-end pro protokol RDP (používaný pro „vzdálenou plochu“).


Remote Desktop Protocol je komunikační protokol využívaný na systémech Microsoft Windows pro přístup ke vzdálené ploše (včetně ploch u terminálového serveru). Používá se i na jiných systémech, včetně Linuxu, ale zatím především na klientské straně, tedy pro připojení ke strojům s Windows.

Využití serverové strany tohoto protokolu na Linuxu je nyní o mnoho blíže. Do referenční implementace Weston desktopového kompozitoru Wayland byla začleněna implementace založená na FreeRDP. Tato implementace podporuje téměř kompletní funkcionalitu RDP verze 7.1 (tedy na úrovni Windows 7 SP1 a Server 2008 R2 SP1), včetně RemoteFX. Nový back-end doplnil ty, které už ve Westonu jsou (tedy FBDEV, Headless, Wayland a DRM), a rozšířil možnosti desktopu o snadné připojování ze stanic s Windows.

Nahoru

Příspěvky

RDP back-end začleněn do Westonu
Martin Jakl 5. 04. 2013, 10:12:31
Odpovědět  Odkaz 
Tak to je výborná zpráva, teď jenom, aby se wayland/weston začal objevovat v distribucích, co nejdříve.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog