přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat vydal betaverzi Software Collections 1.0

POINT.X (2018-19)

Red Hat vydal betaverzi Software Collections 1.0

redhat.jpg

Red Hat uvolnil betaverzi podporovaného řešení, které umožňuje provozovat nové verze dynamických programovacích jazyků a databází v Red Hat Enteprise Linuxu, aniž byly přeinstalovány verze nabízené ve standardních repozitářích. 


reklama

Vývojáři musí často volit mezi nejnovějšími verzemi programovacích jazyků a databází, které se však nacházejí pouze v progresivních distribucích s krátkým životním cyklem, kvůli čemuž nejsou vhodné do produkčního prostředí, a staršími verzemi, které se nacházejí ve stabilních distribucích s dlouhou dobou podpory, které se svojí povahou hodí do produkčního nasazení mnohem více.

Odpovědí Red Hatu na toto dilema by měly být Software Collections, jejichž veřejná betaverze byla nyní uvolněna. Umožňují instalaci novějších dynamických jazyků a populárních databází do Red Hat Enterprise Linuxu 6. Jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že nejsou přeinstalovávány verze nabízené systémem, ale novější verze jsou instalovány do /opt a fungují vedle nich. Pomocí nástroje scl lze potom mezi nimi jednoduše přepínat.

Aktuální verze Software Collections nabízí Ruby 1.9.3 s Rails 3.2.8, Python 2.7 a 3.3, PHP 5.4, Perl 5.16.3 a jako technologickou ukázku node.js 0.10. Mezi databázemi jsou potom k dispozici MariaDB 5.5, MySQL 5.5 a PostgreSQL 9.2. Red Hat k nim nabízí tříletou podporu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blog