přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rozbor ACTA: obavy se potvrdily

POINT.X (2018-19)

Rozbor ACTA: obavy se potvrdily

Podle rozboru, který zveřejnila Česká pirátská strana, obsahuje dojednaný text dohody ACTA rozporuplná ustanovení, která byla již dříve terčem kritiky.


reklama

Česká pirátská strana publikovala na svém webu podrobný rozbor textu dohody ACTA, která byla tajně dojednávána některými státy a uskupeními států, včetně například Evropské unie, USA a Japonska. Mezi nejproblematičtější ustanovení patří kriminalizace některých druhů fair use, postoj ke kontrolám na hranicích, absence ochrany zeměpisných označení a tlak na soukromé firmy, aby se staly nástroji vynucování práva.

V Evropském parlamentu zatím nebyla dohoda ratifikována, byla však schválena rezoluce, která ratifikaci ACTA podporuje. Další informace o dohodě ACTA najdete v článku Romana Bořánka.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog