přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Seminář Kancelářské programy pro neziskovky

Seminář Kancelářské programy pro neziskovky

Liberix, o.p.s., pořádá 31.března 2010 v Olomouci seminář o volně dostupných kancelářských programech, jako je OpenOffice.org nebo Scribus. Akce je součástí celosvětového projektu Document Freedom Day, který poukazuje na rizika spojená s uzavřenými datovými formáty.


Poslední březnový den se připomíná jako tzv. Document Freedom Day. Informovaní lidé po celém světě se snaží upozornit na skutečnost, že velká část uživatelských dat je uložena v uzavřených formátech, jejichž čtení a zpracování může být za pár let velmi problematické a třeba i nemožné. Otevřené formáty dokumentů mají známou strukturu a jejich zpracování není a nebude problém. Liberix se k propagaci otevřených formátů přidává dalším seminářem (nejen) pro neziskové organizace z Olomoucka.

Kancelářské nástroje pro neziskovky

Seminář se koná 31. března 2010 v zasedací místnosti Nadačního fondu OKNO na Dolním náměstí 38 v Olomouci. Za podpory Unie neziskových organizací Olomouckého kraje budou zejména neziskovým organizacím představeny kancelářské programy používající otevřené datové formáty.

  • balík kancelářských aplikací OpenOffice.org (formát OpenDocument)
  • nástroj pro sazbu Scribus (formáty založené na XML a PDF)
  • webovou online kancelář Dokumenty Google (HTML, OpenDocument, PDF)
Vstup na seminář je volný, vyžadována je registrace.

Smyslem je poukázat na riziko, které vzniká společnostem, úřadům a jedincům, pokud ukládají svá data do uzavřených formátů, jejichž strukturu zná jen jejich výrobce. Použití veřejné popsaných formátů je výhodnější, nehrozí totiž, že výrobce nebude ve vývoji formátu pokračovat. Struktura otevřeného formátu je volně dostupná.

O Liberixu

Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem propagace volně šiřitelného softwaru a otevřených technologií. Spolupracuje se vzdělávacími institucemi, neziskovými organizacemi i komerčním sektorem. Věnuje se osvětě, vzdělávání a organizaci propagačních akcí. Společnost sídlí v Olomouci, více informací naleznete na adrese www.liberix.cz.

Mgr. Vlastimil Ott, ředitel Liberix, o.p.s.

Kateřinská 107/5, 772 00 Olomouc, www.liberix.cz

+420 595 175 184

Nahoru

Odkazy

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz