přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Server reddit plánuje stávku proti SOPA

POINT.X (2018-19)

Server reddit plánuje stávku proti SOPA

O SOPA toho už bylo napsáno hodně. Server reddit oznámil, že na 18. ledna plánuje stávku, vypnutí služeb a šíření povědomí o nebezpečnosti SOPA.


reklama

Na blogu serveru reddit se před časem objevilo prohlášení, které upozorňuje uživatele, že 18. ledna dojde k vypnutí služeb a vše co uživatelé na webu naleznou bude upozornění o nebezpečnosti SOPA pro svobodu na internetu a odkazy na další materiály. Server se pro tento krok rozhodl kvůli tomu, jak extrémní dopad může mít SOPA na běžné fungování internetu. Navíc mnoho uživatelů serveru volalo po nějaké akci.

V dalších odkazech na blog jsou vyzýváni i obyčejní lidé, aby kampaň proti SOPA podpořili jak jen mohou - šířením informací na facebooku, Google+, voláním a psaním svým voleným zástupcům (to nás vesměs netýká) a psaním rozhořčených dopisů firmám, které SOPA veřejně podporují a jejich bojkotem. Že zákazníci mají moc přimět firmu změnit své postoje bylo vidět na nedávném případu bojkotu Go Daddy. Firma nakonec naprosto obrátila a ze zastánce SOPA se tak stal odpůrce.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Hrušecký

Michal Hrušecký


  • Distribuce: openSUSE, Gentoo, Android
  • Grafické prostředí: PekWM

| blog