přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Servery Debianu jsou dostupné i v „temném webu“

Servery Debianu jsou dostupné i v „temném webu“

Debian

Řadu serverů projektu Debian najdete také přímo v „temném webu“ přístupném pouze přes Tor (doména .onion). Většina z nich využívá OnionBalance pro vyvažování zátěže. 


Peter Palfrader ohlásil, že řada serverů projektu Debian se statickým obsahem je dostupné také z tzv. temného webu přístupného pouze přes síť Tor (na doméně .onion). Podrobnosti uvádí v blogpostu (převzatém také projektem Tor), seznam dostupných serverů najdete na webu onion.debian.org. Většina serverů využívá vyvažování zátěže pomocí technologie OnionBalance.

Cílem tohoto kroku je posílení svobody a bezpečnosti: „Pokud se například uživatelé připojují ke službě onion běžící na http://sejnfjrq6szgca7v.onion/ pomocí prohlížeče s podporu Toru, jako je třeba TorBrowser, mohou si být jisti, že jejich připojení k webu Debian nemůže třetí osoba číst nebo modifikovat a že web, který navštěvují, je opravdu web Debianu. A to ve smyslu, který je podobný tomu, jenž poskytuje HTTPS. Ovšem, a to je klíčové, služby onion nezávisejí na certifikačních autoritách (CA). Místo toho název služby onion kryptograficky ověřuje svůj klíč.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »