přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Servery Debianu jsou dostupné i v „temném webu“

Servery Debianu jsou dostupné i v „temném webu“

Debian

Řadu serverů projektu Debian najdete také přímo v „temném webu“ přístupném pouze přes Tor (doména .onion). Většina z nich využívá OnionBalance pro vyvažování zátěže. 


Peter Palfrader ohlásil, že řada serverů projektu Debian se statickým obsahem je dostupné také z tzv. temného webu přístupného pouze přes síť Tor (na doméně .onion). Podrobnosti uvádí v blogpostu (převzatém také projektem Tor), seznam dostupných serverů najdete na webu onion.debian.org. Většina serverů využívá vyvažování zátěže pomocí technologie OnionBalance.

Cílem tohoto kroku je posílení svobody a bezpečnosti: „Pokud se například uživatelé připojují ke službě onion běžící na http://sejnfjrq6szgca7v.onion/ pomocí prohlížeče s podporu Toru, jako je třeba TorBrowser, mohou si být jisti, že jejich připojení k webu Debian nemůže třetí osoba číst nebo modifikovat a že web, který navštěvují, je opravdu web Debianu. A to ve smyslu, který je podobný tomu, jenž poskytuje HTTPS. Ovšem, a to je klíčové, služby onion nezávisejí na certifikačních autoritách (CA). Místo toho název služby onion kryptograficky ověřuje svůj klíč.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz