přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Smlouva Slovenska s Microsoftem čeká na příští vládu

Smlouva Slovenska s Microsoftem čeká na příští vládu

Kontroverzní smlouva se společností Microsoft, kdy měla Slovenská vláda zaplatit 52 milionů Euro za její produkty, se odkládá a bude ji řešit následující vláda.


V lednu tohoto roku se Slovenské ministerstvo financí pokusilo v tichosti protlačit ve zrychleném řízení smlouvu s firmou Microsoft za 52 milionů Eur. Co bylo předmětem smlouvy? Že počas tří let bude moct státní správa dohodnuté produkty společnosti Microsoft v dohodnutém množství bezplatně upgradeovat na poslední dostupné verze. Státní správa by tak mohla upgradeovat na Windows 8 nebo na nový MS Office aniž by musela za ně platit zvlášť a zabývat se tím, zda natolik potřebuje nové vlastnosti aby se jí upgrade vyplatil

Smlouva ale neprošla, veřejnost si jí všimla a podala k ní zásadní připomínky. Ministerstvo financí se snažilo připomínky řešit. Ve výsledku se připomínky vyřešit nepovedlo a rozpor nadále trvá. Dnes se ale ministerstvo opět pokusilo smlouvu protlačit ještě před odchodem staré vlády. To se však nepovedlo a o dalším vývoji smlouvy bude rozhodovat až vláda nová.

Nahoru

Příspěvky

Smlouva Slovenska s Microsoftem čeká na příští vládu
Jamicon 24. 03. 2012, 07:24:17
Odpovědět  Odkaz 
Absolútne nie som priaznivcom budúcej Slovenskej vlády ale napriek tomu verím, že nevyhodia absolútne zbytočne spústu peňazí, ktoré by sa dali využiť oveľa oveľa účelnejšie..

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Hrušecký

Michal Hrušecký


  • Distribuce: openSUSE, Gentoo, Android
  • Grafické prostředí: PekWM

| blog