přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Souboj webových prohlížečů skončil bez vítěze

Souboj webových prohlížečů skončil bez vítěze

Porovnání výkonu

Magazín VentureBeat vedle sebe v sadě testů postavil tři webové prohlížeče v aktuálních verzích. Jednoznačný vítěz není.


V magazínu VentureBeat se rozhodli otestovat, jak se tři různé webové prohlížeče v aktuálních verzích vyrovnají se sadou výkonnostních testů. Těmi prohlížeči byly Mozilla Firefox, Google Chrome a Microsoft Edge (testovalo se na 64bitovém systému Microsoft Windows 10 Pro). Žádný z prohlížečů nevyšel ze souboje jako jednoznačný vítěz. V různých testech to dopadlo různě, z osmi testů vyhrály Chrome a Edge třikrát a Firefox dvakrát.

Nahoru

Příspěvky

Souboj webových prohlížečů skončil bez vítěze
Lumpik 12. 09. 2015, 20:11:46
Odpovědět  Odkaz 
Nevim, kdo vyhral, ale vime, ze firefox je nejhorsi. ;-)
Re: Souboj webových prohlížečů skončil bez vítěze
Juraj Oravec 12. 09. 2015, 21:21:01
Odpovědět  Odkaz 
Zrovna mne Firefox umožňuje to o čo sa ostatným prehlidačom môže len snívať :)
Lukáš Jelínek Re: Re: Souboj webových prohlížečů skončil bez vítěze
Lukáš Jelínek 12. 09. 2015, 23:23:47
Odpovědět  Odkaz 
Nelze jednoznačně tvrdit, že je Firefox nejhorší, přestože zvítězil "jen" ve dvou testech. Jako nejzajímavější věc tam vidím to, že Chrome a Firefox nepropadly v porovnání s prohlížečem Edge, který je pro systém Windows 10 optimalizovaný (na rozdíl od obou zbývajících prohlížečů, které jsou psány multiplatformně) a Microsoft ho prosazuje před Internet Explorerem.
Souboj webových prohlížečů skončil bez vítěze
Jirka 14. 09. 2015, 15:56:31
Odpovědět  Odkaz 
Hmmm...

Pro mě je stále jasným favoritem Firefox, a to už od doby, kdy jsem ho propagoval nejvíc asi z toho důvodu, že je multiplatformní. Teď už x-tý rok funguju téměř výhradně na Linuxu a Firefoxu jsem zůstal věrný.

Co je ovšem skutečně katastrofa, to je údajná plánovaná "chromizace" Firefoxu. Jako by nebylo dost na překotném (a zcela zbytečném a samoúčelném) "vývoji", který jednak svévolně mění GUI k horšímu (onen příšerný Australis), jednak způsobuje průběžnou nekompatibilitu doplňků a nutí jejich vývojáře k neustálým opravám.

Celý Firefox u mě stojí a padá právě s volitelnými doplňky, kterými se jinak zcela obyčejný základ promění přesně v to, co mi vyhovuje. Velmi pochybuju, že Chrome by měl doplňky stejně rozsáhlé a kvalitní...

Chrome kromě toho nejspíš je a bude stejná špína jako IE (či onen jakýsi Edge) - úzké svázání s monopolisticky se chovajícím globalizátorem, šmírovací vlastnosti atd.

Nejrůznějším klonům FF nějak moc nevěřím - především co se týká kompatibility s originálními doplňky z FF a dále i ohledně udržování aktuálnosti. Nemyslím tím výše zmíněný "vývoj", ale např. sledování bezpečnosti, reakce na příp. chyby a jejich opravu.

Prostě s FF se to neubírá dobrým směrem, jak to na počátku vypadalo. Důvod jsem vůbec nepochopil...snad jen to, že každá dobrá myšlenka musí být po zásluze potrestána a dobrá věc potlačena, smetena a zničena.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...



Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »