přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Steam už má 1 500 her pro Linux

Steam už má 1 500 her pro Linux

Steam

Distribuční platforma Steam nabízí už více než 1 500 her pro Linux. Oproti ostatním systémům je to ale stále málo.


Počet her pro Linux dostupných přes distribuční platformu Steam překročil 1 500. Od června jich přibylo přibližně 300, tedy třetina původního počtu. Za ostatními systémy, kde počet her také roste, ale Linux stále zaostává. Pro Microsoft Windows jich je aktuálně k dispozici téměř 6,5 tisíce, pro Apple OS X více než 2 300.

Navzdory tomu zůstává podíl Linuxu mezi systémy, kde se hry pořízené přes Steam hrají, velmi nízký. Pohybuje se nyní okolo 0,9 %, zatímco u Windows je 95,8 % a u OS X 3,2 %. Podíl Linuxu byla ale mohl brzy stoupnout, na trh se chystají stroje Steam Machines s linuxovým systémem Steam OS.

Nahoru

Příspěvky

Steam už má 1 500 her pro Linux
Ksa 21. 09. 2015, 12:20:08
Odpovědět  Odkaz 
Steam pro Linux používám už pár let. Kdykoliv má hra linuxovou verzi, tak ji preferuji před windowsáckou. Ve většině případů to vyjde na stejno. Někdy chybí middleware, tak je to chudší, ale dnes už dělají vývojáři hry s ohledem na více platforem a je to lepší. Někdy jsou dokonce linux verze stabilnějí - mám přes 600 hodin v Serious Sam 3 s jediným pádem, což u kámošů pozoruji, jak jednou za čas vyletí ze hry kvůli "driver crash" :D

SteamOS od Valve má naději hodně změnit v používanosti OS.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog