přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Steam má již více než 1200 her pro Linux

Steam má již více než 1200 her pro Linux

Steam

V herním distribučním systému Steam je k dispozici už více než 1200 her pro Linux. Aktuálně přibývá zhruba stovka měsíčně.


Jak informoval server Phoronix, herní distribuční systém Steam aktuálně nabízí 1239 her spustitelných v Linuxu. Z tohoto počtu je například 279 her pro více hráčů, 488 jich využívá Steam Cloud a 37 podporuje SteamVR. Hranice tisíce her byla překročena v březnu, hry nyní přibývají zhruba tempem sto her za měsíc.

Oproti ostatním systémům je však počet linuxových her stále nízký. Pro Microsoft Windows je jich k dispozici 5541, pro Apple OS X 1948. Současně klesl podíl Linuxu na systémech, kde se Steam používá. Firma Valve však nyní přijímá předobjednávky na Steam Machines (počítače s linuxovým systémem Steam OS), které by se společně s herním ovladačem Steam Controller měly dostat na trh v říjnu, takže poté může podíl Linuxu začít díky tomu opět stoupat.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog