přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Steam na Linuxu – první měsíc

Steam na Linuxu – první měsíc

Steam

Firma Valve ukázala statistiku používání systému Steam za prosinec 2012. To byl první měsíc oficiální dostupnosti na Linuxu.


Steam, systém pro distribuci her, před pár dny završil první kalendářní měsíc, kdy již byl po dobu 11 dnů oficiálně dostupný i pro uživatele Linuxu (především Ubuntu). Firma nyní zveřejnila statistiku používání systému. Všechny verze Ubuntu měly dohromady podíl 0,8 % (nejvíce 64bitová verze Ubuntu 12.10: 0,29 %), největší podíl měl systém Microsoft Windows 7 (64 bitů), a to 56,35 % (Windows 7 celkem 70,47 %).

Verze Steamu pro Linux je stále označená jako beta a oficiálně je podporována jen distribuce Ubuntu (přestože ji lze zprovoznit i na jiných distribucích). Aktuálně je k dispozici pro Linux 41 her, z toho 40 placených a jedna (Team Fortress 2) zdarma. Celkem Steam aktuálně nabízí 1840 her.

Nahoru

Příspěvky

Steam na Linuxu – první měsíc
majsterkoo 5. 01. 2013, 20:29:32
Odpovědět  Odkaz 
Zatím je to skoro k ničemu. Krom toho, že to jede jenom na Ubuntu (jsem zvědavej, jestli to opravdu někdy vydají i na jiné distribuce), tak Team Fortress je taky jenom v beta testování a fungují asi jenom 4 servery.
Re: Steam na Linuxu – první měsíc
xxx 5. 01. 2013, 21:24:46
Odpovědět  Odkaz 
me to vali pod F17 :)
Re: Re: Steam na Linuxu – první měsíc
spajk23 7. 01. 2013, 16:16:19
Odpovědět  Odkaz 
Rozběhal jsem bez potíží na OpenSuse 12.2 a Mintu 14.1. Jinak by to fakt chtělo víc free her :)
Lukáš Jelínek Re: Steam na Linuxu – první měsíc
Lukáš Jelínek 5. 01. 2013, 23:03:41
Odpovědět  Odkaz 
Ono to jede i jinde než na Ubuntu. Zkusil jsem to na openSUSE 12.2 a jde to taky, už na to jsou balíčky. Ale - pro vyzkoušení si nechci pořizovat placenou hru (i když jsou relativně levné) a zdarma je tam jen jediná. Tu jsem chtěl zkusit, ale když mi to řeklo, že to bude stahovat 1,2 GB dat a to stahování jelo dost pomalu, típl jsem to. Měli by tam dát pro Linux aspoň nějakou "hračku", která bude malá a zdarma, aby si každý mohl vyzkoušet, jak to chodí.
Re: Re: Steam na Linuxu – první měsíc
majsterkoo 6. 01. 2013, 01:43:53
Odpovědět  Odkaz 
Když jsem to stahoval já, tak to jelu určitě víc, než 1Mbps, což je super. A já mluvil o podpoře od Steamu, nemám zájem o nějaké repozitáře 3-tí strany.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

Zabezpečte firemní komunikaci a chraňte citlivé informace vaší společnosti pomocí MailStore

Stále více malých a středních podniků (MSP) přechází na Microsoft 365 v cloudu. Očekávají přitom, že jejich data jsou zde automaticky v bezpečí. Jenže tak tomu není. Přestože cloudové služby nabízejí vysokou úroveň zabezpečení, nejsou data v Microsoft 365 archivována a zálohována automaticky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »