přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Studie: Standardy pro patenty klesají

Studie: Standardy pro patenty klesají

Patenty

Podle čerstvé studie americký patentový úřad (USPTO) snížil laťku pro přihlašování patentů, aby zkrátil frontu čekajících přihlášek.


David Kappos, bývalý ředitel United States Patent and Trademark Office (USPTO, Americký úřad pro patenty a obchodní známky), se při své nedávné rezignaci chlubil, že se mu podařilo zkrátit frontu patentových přihlášek. Čerstvá studie však tvrdí, že to šlo ruku v ruce s poklesem standardů pro schvalování patentů – jinak řečeno, že uspěly i přihlášky, které uspět neměly.

Ve frontě se totiž přihlášky hromadí hlavně proto, že neúspěšní přihlašovatelé zkoušejí štěstí opakovaně. Podle autorů studie je jediný způsob, jak se těchto přihlašovatelů „zbavit“: nechat jejich přihlášku úspěšně projít. Na grafech úspěšnosti přihlášek je vidět, že tato klesala až zhruba do roku 2009 (tehdy míra úspěšnosti prvního podání klesla až ke 40 %), kdy došlo k ostrému zlomu a úspěšnost začala opět výrazně růst (v roce 2012 již přesáhla 50 %).

James Bessen z Boston University však závěry studie částečmě zpochybňuje. Podle něj byla v roce 2009 změněna pravidla tak, že bylo zamezeno nekonečnému opakování stejných přihlášek. Poukazuje však také na jinou studii, podle níž je průměrně 28 % patentů následně zneplatněno a zejména patenty z oblasti softwaru a obchodních metod zhusta postrádají jakoukoli inovativnost.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos