přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů

SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů

Novell nabízí nový nástroj pro správu linuxových enterprise serverů: SUSE Manager. Cílem je hlavně přesvědčit firmy k migraci od Red Hatu k Novellu.


Společnost Novell uvedla nový nástroj určený ke správě linuxových serverů z kategorie „Enterprise“. Jmenuje se SUSE Manager a je založen na open-source řešení Spacewalk. Nástroj umožňuje zjednodušit velkou škálu administrátorských činností, například instalaci a aktualizaci softwaru, správu virtuálních serverů (VMware, KVM, Xen a Hyper-V), řízení konfigurace serverů, zajišťování různé formy monitoringu a notifikací atd. – to vše centralizovaně pro větší počet serverů členěných do různých skupin podle potřeby. Pro zvlášť velké počty serverů lze využít SUSE Manager Proxy Server.

Novell se nijak netají tím, že chce co nejvíce usnadnit přechod od Red Hat Enterprise Linuxu (a nástroje Red Hat Network Satellite) na řešení od Novellu, tedy SUSE Linux Enterprise Server a SUSE Manager. Základní roční cena včetně plné podpory je 13500 USD za hlavní server, 2500 USD za proxy server a 96 USD za každý spravovaný server.

Nahoru

Příspěvky

SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů
lzap 4. 03. 2011, 20:05:48
Odpovědět  Odkaz 
""" Nejrychlejší cestou jak postavit byznys na Linuxu je klonovat cokoli firma Red Hat udělá. To je přesně to, co dělá Oracle nebo CentOS s jejich redistribucemi Enterprise Linuxu společně s jejich nabídnou placné podpory. Je to stejné co nyní dělá Novell s jejich "novým" produktem nazvaným SUSE Manager. """ -- TheRegister

http://www.theregister.co.uk/2011/03/03/novell_suse_manager/
Lukáš Jelínek Re:SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů
Lukáš Jelínek 4. 03. 2011, 23:17:47
Odpovědět  Odkaz 
Je to tak. A tady Novell navíc přímo deklaruje, že jde proti Red Hatu, že mu chce přetahat zákazníky.
Jiří Eischmann Re:SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů
Jiří Eischmann 5. 03. 2011, 01:31:40
Odpovědět  Odkaz 
Dokud tě ostatní kopírují, je to dobré znamení. Horší je, když tě přestanou kopírovat nebo musíš kopírovat ostatní.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...