přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Šéf firmy Red Hat odpovídal na otázky

Šéf firmy Red Hat odpovídal na otázky

Red Hat Linux 5.0

Při příležitosti 20 let portálu Slashdot a 23 let Red Hat Linuxu odpovídal Jim Whitehurst, ředitel firmy Red Hat, na otázky čtenářů.


Jak jste si mohli nedávno přečíst, portál Slashdot oslavil dvacetileté výročí. Zároveň se blíží 23. výročí vydání první verze linuxové distribuce Red Hat Linux (z níž později vznikly Red Hat Enterprise Linux a Fedora) – ta spatřilo světlo světa 3. listopadu 1994. Při této příležitosti odpovídal Jim Whitehurst, ředitel firmy Red Hat, na otázky čtenářů Slashdotu.

Dozvíte se například o plánech ohledně distribuce CentOS, jak se ve firmě dívají na systemd, jak vydělávají na open source, o pohledu na bezpečnost Internetu věcí, migraci do veřejného cloudu, porovnání nástrojů Puppet a Ansible nebo co dnes znamená spolehlivost systému.

Instalační disk distribuce Red Hat Linux 5.0 (foto Marc Mongenet, CC BY-SA + GPL) Instalační disk distribuce Red Hat Linux 5.0 (foto Marc Mongenet, CC BY-SA + GPL)

Nahoru

Příspěvky

Šéf firmy Red Hat odpovídal na otázky
ja 31. 10. 2017, 11:00:55
Odpovědět  Odkaz 
"Cent OS" ? To zas podľa domnienky "Red Hat" ? No na mysli bol asi CentOS, tak ako "kazdy" vie :))
Lukáš Jelínek Re: Šéf firmy Red Hat odpovídal na otázky
Lukáš Jelínek 31. 10. 2017, 13:40:03
Odpovědět  Odkaz 
Samozřejmě CentOS. Moje chyba, už jsem to opravil, omlouvám se.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...