přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sverigelinux: linuxová distribuce pro veřejný sektor

Sverigelinux: linuxová distribuce pro veřejný sektor

Deployment

Švédský internetový fond financuje vývoj speciální linuxové distribuce Sverigelinux pro veřejný sektor. Už je k dispozici první alfaverze.


Sverigelinux je nová linuxová distribuce vyvíjená v rámci projektu SverigeLinux, financovaného Švedským internetovým fondem (Internetfonden är en tjänst från .SE). Distribuce je určena především pro potřeby veřejného sektoru, tedy státních, regionálních a obecních orgánů a organizací. Vychází z projektu DebianLAN a cílem je především snadná instalace a správa v prostředí s centralizovaným úložištěm, správou uživatelů pomocí technologie LDAP a ověřováním Kerberos.

Už je k dispozici první alfaverze. Stažení ale bohužel není v tuto chvíli možné; instalační obraz byl uložen na DropBox, kde však provozovatel přístup zablokoval kvůli „nadměrnému stahování“.

Instalace distribuce na 100 počítačů během pár minut bez zvláštních znalostí

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog