přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, V softwaru používaném bankami a velkými firmami byl nalezen backdoor

Inzerce

V softwaru používaném bankami a velkými firmami byl nalezen backdoor

Hrozba

V pěti produktech firmy Netsarang, které používají především banky a další velké podniky, byl nalezen backdoor umožňující kompletně ovládnout počítače. Dostal se tam po napadení infrastruktury firmy.


Výzkumníci z bezpečnostní firmy Kaspersky Lab nalezli zadní vrátka (backdoor) ShadowPad v pěti produktech společnosti Netsarang. Tyto produkty se používají především ve velkých podnicích, například bankách, elektrárnách nebo farmaceutických firmách.

Zmíněná zadní vrátka jsou obsažena ve verzích vydaných 18. července (a dostupných již o den dříve) a umožňují útočníkovi kompletně ovládnout počítače, kde je software nainstalován.

Backdoor se do programů dostal napadením infrastruktury firmy Netsarang. Opravené verze byly připraveny na nové, čisté infrastruktuře. Zadní vrátka jsou na napadených strojích standardně neaktivní, k aktivaci slouží speciální DNS záznam typu TXT na konkrétní doméně.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog