přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, VMware čelí žalobě pro porušování GPL

VMware čelí žalobě pro porušování GPL

Soud

Vývojář Christoph Hellwig podal žalobu proti firmě VMware. Tvrdí, že firma porušuje licenci GNU GPL použitou u linuxového jádra tím, že bez dodržení podmínek licence kombinuje svůj kód s kódem jádra.


Christoph Hellwig patří mezi nejaktivnější vývojáře linuxového jádra (přispěl již 279 653 řádky kódu). Je ale aktivní i v právní oblasti, konkrétně v boji za dodržování licence GNU GPL 2 použité pro jádro. K hamburskému soudu podal žalobu proti firmě VMware, která je známa svými virtualizačními řešeními. Podání žaloby finanční podpořila nezisková organizace Software Freedom Conservancy (SFC), zabývající se podporou svobodného softwaru.

Christoph Hellwig tvrdí, že firma ve svém produktu ESXi kombinuje (v modulu vmkernel) svůj programový kód s kódem jádra a nedodržuje při tom podmínky licence GPL. Podrobnější vysvětlení včetně grafického znázornění architektury ESXi zveřejnila SFC na svém webu. Záležitost začala již v roce 2011, kdy bylo poprvé nahlášeno podezření z porušování GPL v produktu ESXi. Soudní žaloba přichází jako poslední možnost řešení poté, co byly vyčerpány mimosoudní cesty.

Nahoru

Příspěvky

VMware čelí žalobě pro porušování GPL
ja 8. 03. 2015, 10:29:26
 Odkaz 
proc vede odkaz na neexistujici stranku? http://www.linuxexpres.cz/modules/marwel/sfconservancy.org/linux-compliance/vmware-lawsuit-faq.html
Lukáš Jelínek VMware čelí žalobě pro porušování GPL
Lukáš Jelínek 8. 03. 2015, 13:08:45
 Odkaz 
Děkuji za upozornění, opravím to. Při vkládání odkazu mi z něj vypadlo schéma (http://).
VMware čelí žalobě pro porušování GPL
Pavel Šimerda 9. 03. 2015, 00:50:20
 Odkaz 
Tu prasárnu s vypouštěním schématu dělá už nějakou dobu Firefox, kde se kopíruje se schématem nebo bez něj podle konstelace hvězd (ve skutečnosti snad podle stavu načtení stránky).
Lukáš Jelínek VMware čelí žalobě pro porušování GPL
Lukáš Jelínek 9. 03. 2015, 12:58:02
 Odkaz 
Ano, používám Firefox a tento jev jsem už pozoroval (od doby, co schéma v adresním řádku nezobrazuje). Proto je dost pravděpodobné, že k tomu došlo i tady.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Kodys - Honeywell