přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, VMware čelí žalobě pro porušování GPL

Cimatron

VMware čelí žalobě pro porušování GPL

Soud

Vývojář Christoph Hellwig podal žalobu proti firmě VMware. Tvrdí, že firma porušuje licenci GNU GPL použitou u linuxového jádra tím, že bez dodržení podmínek licence kombinuje svůj kód s kódem jádra.


Christoph Hellwig patří mezi nejaktivnější vývojáře linuxového jádra (přispěl již 279 653 řádky kódu). Je ale aktivní i v právní oblasti, konkrétně v boji za dodržování licence GNU GPL 2 použité pro jádro. K hamburskému soudu podal žalobu proti firmě VMware, která je známa svými virtualizačními řešeními. Podání žaloby finanční podpořila nezisková organizace Software Freedom Conservancy (SFC), zabývající se podporou svobodného softwaru.

Christoph Hellwig tvrdí, že firma ve svém produktu ESXi kombinuje (v modulu vmkernel) svůj programový kód s kódem jádra a nedodržuje při tom podmínky licence GPL. Podrobnější vysvětlení včetně grafického znázornění architektury ESXi zveřejnila SFC na svém webu. Záležitost začala již v roce 2011, kdy bylo poprvé nahlášeno podezření z porušování GPL v produktu ESXi. Soudní žaloba přichází jako poslední možnost řešení poté, co byly vyčerpány mimosoudní cesty.

Nahoru

Příspěvky

VMware čelí žalobě pro porušování GPL
ja 8. 03. 2015, 10:29:26
 Odkaz 
proc vede odkaz na neexistujici stranku? http://www.linuxexpres.cz/modules/marwel/sfconservancy.org/linux-compliance/vmware-lawsuit-faq.html
Lukáš Jelínek VMware čelí žalobě pro porušování GPL
Lukáš Jelínek 8. 03. 2015, 13:08:45
 Odkaz 
Děkuji za upozornění, opravím to. Při vkládání odkazu mi z něj vypadlo schéma (http://).
VMware čelí žalobě pro porušování GPL
Pavel Šimerda 9. 03. 2015, 00:50:20
 Odkaz 
Tu prasárnu s vypouštěním schématu dělá už nějakou dobu Firefox, kde se kopíruje se schématem nebo bez něj podle konstelace hvězd (ve skutečnosti snad podle stavu načtení stránky).
Lukáš Jelínek VMware čelí žalobě pro porušování GPL
Lukáš Jelínek 9. 03. 2015, 12:58:02
 Odkaz 
Ano, používám Firefox a tento jev jsem už pozoroval (od doby, co schéma v adresním řádku nezobrazuje). Proto je dost pravděpodobné, že k tomu došlo i tady.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


EDU Trainings

Public Relations

Vyplatí se investice do SEO agentury?

QNAPObjevili jste zajímavý sortiment zboží, po kterém je na trhu poptávka. Čekala vás dlouhá práce, ale byli jste úspěšní a spustili e-shop. Veškeré zboží má perfektně zpracované fotografie a dokonalý popis. Vše je přehledné, jednoduché na ovládání a s poutavou grafikou. Proč u vás nikdo nenakupuje? Proč navštěvují konkurenční stránky, kde mají vyšší cenu, a dokonce řadu chyb v textu? Nejspíš proto, že vás zákazníci nemají kde najít. Nejste na svém trhu přítomni.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOPHOS - hacking webinar 2