přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Výbor Senátu USA schválil posílení cenzury Internetu

Výbor Senátu USA schválil posílení cenzury Internetu

Výbor Senátu USA pro soudnictví podpořil kontroverzní návrh zákona, kterým se posiluje možnost blokace „pirátských“ webů a další restrikce s tím související.


Před časem se živě diskutovalo o americkém návrhu zákona, který by dal ministerstvu spravedlnosti nové pravomoci ohledně boje proti porušování autorských práv na Internetu. Nyní byl tento kontroverzní návrh jednomyslně schválen Výborem pro soudnictví Senátu USA. Podle návrhu by ministerstvo získalo možnost navrhovat soudní opatření, která by přikazovala poskytovatelům internetového připojení blokovat „pirátské“ weby, vyhledávačům zakazovala na tyto weby odkazovat, platebním institucím poskytovat jim finanční služby a reklamním systémům prodávat na těchto webech reklamu.

Návrh byl již dříve kritizován pěti internetovými inženýry (mezi nimiž je například Paul Vixie, autor řady internetových standardů a doporučení), podle kterých „ohrozí bezpečnost a stabilitu globálního DNS“. Také například Ed Black, šéf asociace CCIA, tvrdí, že „v čase, kdy jsou americké firmy stále více konfrontovány s bariérami v internetovém obchodě a se zahraniční cenzurou, by si vláda podporující otevřenost Internetu neměla nic začínat s dáváním webů na černou listinu“. Organizace jako MPAA nebo USCC však návrh podporují.

Nahoru

Příspěvky

Výbor Senátu USA schválil posílení cenzury Internetu
Ela 27. 05. 2011, 21:02:56
Odpovědět  Odkaz 
Tor (&hidden aka onion sites) a jine paralelni internety jsou a jeste budou vic v kurze, IMO :p
Výbor Senátu USA schválil posílení cenzury Internetu (demokracie bezprostředně ohrožena)
Hexa 28. 05. 2011, 01:29:04
Odpovědět  Odkaz 
Pod pojmem "piratsky web" se brzy muze zaskatulkovat i vas blog kde nabadate k dodrzovani principu demokracie! Tohle nikdy neskončí, jednou bude otevřený a svobodný internet jen snůška komerčního odpadu bez špetky pravdy, nastrojem propagandy mocných. Bojím se o cílené potlační svobody projevu. MPAA nebo USCC podporuji, a ostatni organizace ktere nesouhlasi jsou kde? A ani se nepokoušejme hádat proč se o nich nemluví?! Vlastne je jedno kdo s tim nesouhlasi, podstatné je kdo si dokáže zaplatit prosazeni kontroverznich zakonu, ktere byvaji schvaleny v poloprazdne snemovne kolem 3 az 4 hodiny ranni. Demokracie v prekladu vlada lidu už je podrizena zajmum jedincu prilis mocnych. Slovy klasika "Lidé bděte"!

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog