Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydán Colord 1.0.0

RedHat

Vydán Colord 1.0.0

Colord

Démon pro správu barev Colord dosáhl verze 1.0.0. Může to být významná událost pro využívání správy barev pod Linuxem.


Oblast správy barev byla bohužel ve světě GNU/Linuxu a open-source software dlouhodobě poněkud na okraji zájmu. Proto bývá tento software považován za nevhodný pro profesionální grafiku. Zejména v poslední době ale sílí aktivita v této oblasti a jednou z nich je také systémový démon Colord, který se nyní dočkal verze 1.0.0.

Vydání této verze je spíše symbolické, než aby znamenalo nějaký významný funkční zlom – vývoj probíhá plynule. I tak se ale může jednat o významnou událost. Colord zprostředkovává transparentní práci s barevnými profily zařízení (monitorů, tiskáren, skenerů...) v různých aplikacích. Každá aplikace se tak nemusí o tyto věci starat ve vlastní režii. Komunikace mezi Colord a aplikacemi probíhá přes sběrnici zpráv D-Bus (aplikace mohou využívat knihovnu libcolord, která zajistí vše potřebné). Barevné profily si Colord ukládá ve své databázi, pracovat s nimi lze různými nástroji, ať již grafickými či konzolovými.

Nahoru

Příspěvky

Vydán Colord 1.0.0
Marv-CZ 16. 05. 2013, 10:02:20
Odpovědět  Odkaz 
To je dobře, jen tak dále. Ale doufám, že to budou dělat s rozumem, a nesetkám se s problémy, jako v aplikacích pod jinými OS. Dva příklady:

Corel Draw - proč aplikuje správu barev při exportu kresby do jiného formátu? To je snad určeno pro prezentaci na konkrtétmí zařízení. Naštěstí to jde vypnout, akorát než člověk přijde na to, proč černá kresba .cdr uložená do .wmf je šedá…

Safari na Applu - na webové obrázky aplikuje správu barev, ale na barvy určené v css už ne. Když pak počítáte, že třeba mezi obrázkem a plnou barvou pozadí bude bezešvý přechod, protože jste jim nastavili úplně stejnou hodnotu RGB, tak jste nemile překvapeni.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - D

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis