přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydán Nette Framework 2.1

Vydán Nette Framework 2.1

Nette

Nette Framework má novou verzi 2.1. Změny směřují hlavně k pohodlnější a systematičtější práci.


Nette Framework je lehký objektový framework pro vývoj webových aplikací v jazyce PHP. Jeho hlavním autorem je český vývojář David Grudl, framework je šířen pod licencemi BSD a GNU GPL. Okolo frameworku působí aktivní česká komunita.

Nyní byla vydána nová verze 2.1, která nepřináší žádné revoluční změny – novinky mají za cíl hlavně zpohodlnit používání a posílit jeho systematičnost. Databázová komponenta se „odpoutala“ od PDO, změnily se názvy některých metod a také tzv. backjoin syntaxe. Konfigurace dependency injection a jeho používání je nyní jednodušší. Hodně se změnilo u formulářů, například chybové zprávy formulářových polí se nově zobrazují přímo u polí, validační pravidla číselných hodnot konvertují datové typy atd.

V utilitách přibyly nové třídy FileSystem a Callback, výrazně se zlepšila podpora práce s formátem JSON, cache umí využívat SQLite jako své úložiště, minimalizovaná (produkční) verze frameworku je nyní zkomprimována do archivu phar.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station