přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydán Nette Framework 2.1

Vydán Nette Framework 2.1

Nette

Nette Framework má novou verzi 2.1. Změny směřují hlavně k pohodlnější a systematičtější práci.


reklama

Nette Framework je lehký objektový framework pro vývoj webových aplikací v jazyce PHP. Jeho hlavním autorem je český vývojář David Grudl, framework je šířen pod licencemi BSD a GNU GPL. Okolo frameworku působí aktivní česká komunita.

Nyní byla vydána nová verze 2.1, která nepřináší žádné revoluční změny – novinky mají za cíl hlavně zpohodlnit používání a posílit jeho systematičnost. Databázová komponenta se „odpoutala“ od PDO, změnily se názvy některých metod a také tzv. backjoin syntaxe. Konfigurace dependency injection a jeho používání je nyní jednodušší. Hodně se změnilo u formulářů, například chybové zprávy formulářových polí se nově zobrazují přímo u polí, validační pravidla číselných hodnot konvertují datové typy atd.

V utilitách přibyly nové třídy FileSystem a Callback, výrazně se zlepšila podpora práce s formátem JSON, cache umí využívat SQLite jako své úložiště, minimalizovaná (produkční) verze frameworku je nyní zkomprimována do archivu phar.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016