přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšel Linux Kernel 3.0

Vyšel Linux Kernel 3.0

Linus Torvalds dnes oznámil vydání první rc verze nového kernelu, který ponese číslo verze 3.0


Už delší dobu se na kernel mailing listu diskutovalo, že stávající číslování nemá moc smysl. Z historických důvodů číslování ustrnulu na verzi 2.6 Lidé se pokoušeli dohodnout na novém systému verzování, který by více odrážel, že nové verze už vychází na základě časového harmonogramu a ne na základě implementovaných novinek. Když nedávno vyšel kernel 2.6.39, Linus tuto diskuzi znovu oživil prohlášením, že 40 se mu zdá už moc vysoké číslo a že by bylo na čase systém změnit. Ozvalo se spoustu návrhů a rozpoutala se velká diskuze. Závěr je, že Linus dnes oznámil vydání kernelu 3.0-rc1. Tato verze nepřináší žádné převratné novinky. Mezi některými kernely řady 2.6 by se daly najít mnohem zásadnější změny. Jedná se tedy o běžné rc vydání, jen se změnil systém verzování.

Nahoru

Příspěvky

Vyšel Linux Kernel 3.0
Andrej Manduch 4. 06. 2011, 16:24:36
Odpovědět  Odkaz 
No ja by som rád zareágoval na túto poznámku "Tato verze nepřináší žádné převratné novinky. Mezi některými kernely řady 2.6 by se daly najít mnohem zásadnější změny." nevyjadruje to podstatu ani len z dialky, čitatelom doporučujem pozrieť si nasledujúci link:

http://git.kernel.org/?p=linux/kernel/git/torvalds/linux-2.6.git;a=commitdiff;h=55922c9d1b84b89cb946c777fddccb3247e7df2c

Aj medzi jednotlivými snapshotmi sú väčšie rozdiely :)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Hrušecký

Michal Hrušecký


  • Distribuce: openSUSE, Gentoo, Android
  • Grafické prostředí: PekWM

| blog