přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydán redakční systém Plone 4

Vydán redakční systém Plone 4

Logo Plone

Vyšla nová verze redakčního systému Plone napsaného v Pythonu a běžícího na databázo Zope. Je k dispozici pro Linux, Mac OS X i Windows a oproti předchozí verzi slibuje celou řadu vylepšení, hlavně v rychlosti a uživatelské přívětivosti.


Plone je poměrně pokročilý a komplexní open-source redakční systém populární hlavně mezi většími organizacemi, jako jsou vysoké školy (jen u nás jich je několik), vládními úřady (např. brazilská vláda) i organizacemi formátu NASA. Ale samozřejmě se dá s úspěchem použít i na menší weby. Je znám hlavně svým propracovaným systémem práv a dodržováním všech pravidel SEO a přístupnosti. Bezpochyby jde o jeden z nejlepších redakčních systémů, i když jako většina ostatních nevyužívá PHP a MySQL/PostgreSQL, ale Python a Zope.

Na druhou stranu si na verze řady 3 řada uživatelů stěžovala pro jejich pomalost (respektive velkou náročnost na zdroje a nutnost optimalizace), složitost administrace nebo nepřívětivost WYSIWYG editoru Kupu a nepohodlnost práce s obsahem. To vše se podle vývojářů mění a nová verze 4 přináší kromě starých známých kvalitních základů výrazné zlepšení na poli rychlosti a uživatelské přívětivosti. Projděte si přehled novinek a uvidíte.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vojtěch Zeisek

Vojtěch Zeisek


  • Distribuce: openSUSE
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station