přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydán redakční systém Plone 4

Vydán redakční systém Plone 4

Logo Plone

Vyšla nová verze redakčního systému Plone napsaného v Pythonu a běžícího na databázo Zope. Je k dispozici pro Linux, Mac OS X i Windows a oproti předchozí verzi slibuje celou řadu vylepšení, hlavně v rychlosti a uživatelské přívětivosti.


Plone je poměrně pokročilý a komplexní open-source redakční systém populární hlavně mezi většími organizacemi, jako jsou vysoké školy (jen u nás jich je několik), vládními úřady (např. brazilská vláda) i organizacemi formátu NASA. Ale samozřejmě se dá s úspěchem použít i na menší weby. Je znám hlavně svým propracovaným systémem práv a dodržováním všech pravidel SEO a přístupnosti. Bezpochyby jde o jeden z nejlepších redakčních systémů, i když jako většina ostatních nevyužívá PHP a MySQL/PostgreSQL, ale Python a Zope.

Na druhou stranu si na verze řady 3 řada uživatelů stěžovala pro jejich pomalost (respektive velkou náročnost na zdroje a nutnost optimalizace), složitost administrace nebo nepřívětivost WYSIWYG editoru Kupu a nepohodlnost práce s obsahem. To vše se podle vývojářů mění a nová verze 4 přináší kromě starých známých kvalitních základů výrazné zlepšení na poli rychlosti a uživatelské přívětivosti. Projděte si přehled novinek a uvidíte.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vojtěch Zeisek

Vojtěch Zeisek


  • Distribuce: openSUSE
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog