přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Gartner: Windows Phone 7 neuspěje v souboji s Androidem a Symbianem

Gartner: Windows Phone 7 neuspěje v souboji s Androidem a Symbianem

Podle společnosti Gartner nemá operační systém Windows Phone 7 příliš velké šance uspět v souboji s mobilními systémy Android a Symbian. Hlavními důvody jsou otevřené zdrojové kódy zmíněných platforem na jedné straně a vysoké licenční poplatky Windows na straně druhé.


Společnost Gartner předpovídá trhu mobilních operačních systémů velký růst. O kolik (nebo kolikrát) však vzroste počet instalací jednotlivých operačních systémů, to se bude pro různé systémy výrazně lišit. Zatímco Windows Phone (resp. dřívější Windows Mobile) vzroste z 15 mil. kusů v roce 2009 na 34,5 mil. ks v roce 2014, systém Symbian se z 80,9 mil. ks v roce 2009 dostane na 264,4 mil. ks v roce 2014, čímž si udrží prvenství v absolutním počtu. Na linuxovém jádře založený Android stoupne ze 6,8 mil. ks v roce 2009 (a odhadovaných 47,5 mil. ks v roce 2010) na 259,3 mil. ks, čímž se v absolutním měřítku prakticky dotáhne na Symbian a současně zaznamená růst zhruba o 3700 % oproti roku 2009, resp. skoro o 450 % oproti roku 2010.

Roberta Cozza, analytik společnosti Gartner, předpokládá konsolidaci na tři až čtyři platformy - a ta od Microsoftu mezi nimi údajně nebude. Trh podle něj směřuje k platformám s otevřeným zdrojovým kódem, k větší svobodě v tom, co lze s platformou dělat. Podle Cozzy navíc vysoké licenční poplatky u Windows Phone způsobí odklon výrobců telefonů a firemních IT oddělení ke konkurenčním platformám.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz