přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Gartner: Windows Phone 7 neuspěje v souboji s Androidem a Symbianem

Gartner: Windows Phone 7 neuspěje v souboji s Androidem a Symbianem

Podle společnosti Gartner nemá operační systém Windows Phone 7 příliš velké šance uspět v souboji s mobilními systémy Android a Symbian. Hlavními důvody jsou otevřené zdrojové kódy zmíněných platforem na jedné straně a vysoké licenční poplatky Windows na straně druhé.


Společnost Gartner předpovídá trhu mobilních operačních systémů velký růst. O kolik (nebo kolikrát) však vzroste počet instalací jednotlivých operačních systémů, to se bude pro různé systémy výrazně lišit. Zatímco Windows Phone (resp. dřívější Windows Mobile) vzroste z 15 mil. kusů v roce 2009 na 34,5 mil. ks v roce 2014, systém Symbian se z 80,9 mil. ks v roce 2009 dostane na 264,4 mil. ks v roce 2014, čímž si udrží prvenství v absolutním počtu. Na linuxovém jádře založený Android stoupne ze 6,8 mil. ks v roce 2009 (a odhadovaných 47,5 mil. ks v roce 2010) na 259,3 mil. ks, čímž se v absolutním měřítku prakticky dotáhne na Symbian a současně zaznamená růst zhruba o 3700 % oproti roku 2009, resp. skoro o 450 % oproti roku 2010.

Roberta Cozza, analytik společnosti Gartner, předpokládá konsolidaci na tři až čtyři platformy - a ta od Microsoftu mezi nimi údajně nebude. Trh podle něj směřuje k platformám s otevřeným zdrojovým kódem, k větší svobodě v tom, co lze s platformou dělat. Podle Cozzy navíc vysoké licenční poplatky u Windows Phone způsobí odklon výrobců telefonů a firemních IT oddělení ke konkurenčním platformám.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »