SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Gartner: Windows Phone 7 neuspěje v souboji s Androidem a Symbianem

GFI

Gartner: Windows Phone 7 neuspěje v souboji s Androidem a Symbianem

Podle společnosti Gartner nemá operační systém Windows Phone 7 příliš velké šance uspět v souboji s mobilními systémy Android a Symbian. Hlavními důvody jsou otevřené zdrojové kódy zmíněných platforem na jedné straně a vysoké licenční poplatky Windows na straně druhé.


Společnost Gartner předpovídá trhu mobilních operačních systémů velký růst. O kolik (nebo kolikrát) však vzroste počet instalací jednotlivých operačních systémů, to se bude pro různé systémy výrazně lišit. Zatímco Windows Phone (resp. dřívější Windows Mobile) vzroste z 15 mil. kusů v roce 2009 na 34,5 mil. ks v roce 2014, systém Symbian se z 80,9 mil. ks v roce 2009 dostane na 264,4 mil. ks v roce 2014, čímž si udrží prvenství v absolutním počtu. Na linuxovém jádře založený Android stoupne ze 6,8 mil. ks v roce 2009 (a odhadovaných 47,5 mil. ks v roce 2010) na 259,3 mil. ks, čímž se v absolutním měřítku prakticky dotáhne na Symbian a současně zaznamená růst zhruba o 3700 % oproti roku 2009, resp. skoro o 450 % oproti roku 2010.

Roberta Cozza, analytik společnosti Gartner, předpokládá konsolidaci na tři až čtyři platformy - a ta od Microsoftu mezi nimi údajně nebude. Trh podle něj směřuje k platformám s otevřeným zdrojovým kódem, k větší svobodě v tom, co lze s platformou dělat. Podle Cozzy navíc vysoké licenční poplatky u Windows Phone způsobí odklon výrobců telefonů a firemních IT oddělení ke konkurenčním platformám.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

7 důvodů, proč provozovat řešení SAP na SUSE

SusePři provozování systému SAP HANA nebo S/4HANA potřebujete výkonnou a stabilní platformu, které důvěřuje sama společnost SAP. Společnost SUSE poskytuje špičkovou platformu, která je v souladu se strategií společnosti SAP pro Digital Core.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SUSE