přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Probíhá konference LinuxDays 2015 a jsme u toho

Probíhá konference LinuxDays 2015 a jsme u toho

LinuxDays

Na FIT ČVUT v Praze probíhá dvoudenní konference LinuxDays. Jsme u toho a chystáme pro vás články na zajímavá témata, která se na konferenci objeví.


Na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze právě probíhá letošní ročník pravidelné konference LinuxDays. Čeká na vás spousta zajímavých přednášek, řada workshopů (včetně populární stavby 3D tiskáren) a v neposlední řadě stánky, kde se můžete zeptat na něco okolo linuxových projektů nebo si také něco koupit. K dispozici je i „otevřená místnost“ pro vlastní přednášky (mimo program), lze také získat certifikaci LPI za přibližně poloviční cenu oproti běžné úrovni.

Jsme samozřejmě u toho a připravíme pro vás články na některé zajímavá témata, která se na konferenci objeví. Pro ty, kdo se na konferenci nedostanou, připravili organizátoři (ve spolupráci s AVC Silicon Hill) živý streaming a následně videozáznamy.

Stánky na konferenci LinuxDays 2015 Stánky na konferenci LinuxDays 2015

Nahoru

Příspěvky

Probíhá konference LinuxDays 2015 a jsme u toho
msh 14. 10. 2015, 13:31:19
Odpovědět  Odkaz 
Ve fotogalerii u článku vidím dvě fotky. To je chyba nebo zamýšlený stav?
Lukáš Jelínek Re: Probíhá konference LinuxDays 2015 a jsme u toho
Lukáš Jelínek 14. 10. 2015, 14:07:21
Odpovědět  Odkaz 
Je to technická chyba. Chyby podobného druhu (stejně jako třeba občasné záhadné chování diskusí) by se měly vyřešit s chystaným přechodem na WordPress.
Re: Re: Probíhá konference LinuxDays 2015 a jsme u toho
msh 14. 10. 2015, 14:35:39
Odpovědět  Odkaz 
Aha, díky za odpověď. A opravíte ještě tu galerii konkrétně u tohoto článku, aby tam byly k vidění všechny fotky?
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Probíhá konference LinuxDays 2015 a jsme u toho
Lukáš Jelínek 14. 10. 2015, 15:22:31
Odpovědět  Odkaz 
Ono je to chybně "obráceně", tedy že se dole zobrazují dvě fotky, přestože v článku je a má být jen jedna. Před začátkem konference tam totiž byla fotka z loňského roku, tu jsem pak nahradil čerstvou fotkou z letošního ročníku, ale ta původní zůstala dole a nemohu se jí zbavit (ono by to šlo samozřejmě řešit nějakým hrubým zásahem přímo na serveru, ale k němu pokyn dávat nebudu, je to nepodstatný problém).
Re: Re: Re: Re: Probíhá konference LinuxDays 2015 a jsme u toho
msh 14. 10. 2015, 15:37:48
Odpovědět  Odkaz 
Jasně, to je nepodstatný problém. Já jsem totiž - vzhledem k menšímu rozsahu článku a po zkušenostech z minulých ročníků - nějak (nakonec asi nesprávně) vyrozuměl, že těžiště článku bude v připojené fotogalerii a text je jenom úvodník. A za možnou chybu jsem považoval, že se nezobrazila galerie celá, ale jen dvě fotky, to tedy vedlo k mému původnímu dotazu. Tolik na vysvětlenou.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...