přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Openmobility konference: Call for papers

Openmobility konference: Call for papers

openmoko.jpg

Přijďte v sobotu 21. dubna 2012 do Prahy přednášet na Openmobility konferenci o otevřených mobilních technologiích a open source hardwaru.


Žijeme ve světe neustále se vyvíjející a měnící techniky. Během několika posledních let jsme si čím dál více zvykli používat mobilní zařízení. Zjednodušují nám život, pomáhají nám s každodenními činnostmi a úkoly a v okamžiku nás spojují s ostatními lidmi po celé planetě. Avšak mohou nám život i ztížit, když nefungují tak jak od nich očekáváme nebo když dělají něco, co my zákazníci, vývojáři a uživatelé nechceme.

Proto se zrodila myšlenka, myšlenka o otevřenosti mobilních platforem, o otevřených a mobilních zařízeních (zdar Openmoko!), myšlenka sdílení open source ideí s širší mobilní komunitou, myšlenka o konferenci Openmobility. Jsme inspirováni svobodnými (FLOSS) mobilními platformami a hnutím open source hardware (OSHW). Rozhodli jsme se vytvořit konferenci od komunity pro komunitu a každému volně přístupnou. Organizujeme Openmobility konferenci 2012 a…

Chceme VÁS slyšet přednášet o open-source mobilních platformách, představit vaše open-source aplikace, podělit se s námi o vaše hackerské úspěchy v oblasti hardware a rádia, ukázat nám váš open-source hardware telefon, desku, shield, cokoliv nebo jen chytrý telefon, tablet nebo jiné mobilní zařízení na kterém běží distribuce GNU/Linuxu, *BSD nebo plně open-source verze Androidu.

To zní dobře?

Potom udělejte přednášku, lightning talk nebo workshop pro potenciálně stovky posluchačů. Tento rok se naše Openmobility konference stává mezinárodní událostí. Přednášky jsou preferovány v anglickém jazyce s anglickými slidy. Nechceme však odradit přednášející, kteří přednášet v angličtině nemůžou, i těm nabízíme možnost vystoupit na Openmobility, ale při výběru budeme upřednostňovat přednášky v angličtině.

  • Přednášky jsou časově omezeny na 30 minut, ale můžete dostat času více. Pokud si myslíte, že vaše téma potřebuje více prostoru k prezentaci, napište nám kolik času potřebujete a můžeme se domluvit.
  • Lightning talks (bleskové přednášky) jsou krátké pětiminutové přednášky určené k uvedení posluchačů do tématu, bez zabíhání do detailů. Na závěr můžete poskytnout odkaz na web s dalšími informacemi.
  • Workshopy jsou na individuální domluvě. Napište nám vaše nápady!

CFP: Pište nám vaše nápady a návrhy témat na e-mail: conference@openmobility_eu před 28. březnem 2012.

Nebraňte se také zeptat na otázky ohledně Openmobility na stejné e-mailové adrese.

Kdy a kde?

Openmobility konference se uskuteční 21. dubna 2012 (sobota) v Praze.

Katedra informatiky, Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova v Praze

Malostranské náměstí 25, Praha 1

Informace o dopravě a ubytování budou oznámeny do konce března na stránkách www.openmobility.eu.

LinuxEXPRES je mediálním partnerem konference.

O organizátorech

Jsme občanské sdružení Openmobility, nezisková organizace se sídlem v Praze. Našim cílem je podporovat českou i slovenskou komunitu zájemců o otevřené mobilní technologie, poskytujeme informace o open source na nejrůznějších mobilních platformách a open source hardware a organizujeme hardware rework párty (Neo FreeRunner). Navštívili jsme MeeGo Conference 2010 v Dublinu, LinuxCon Europe and Embedded Linux Europe Conference 2011 v Praze a publikovali z nich reportáže na našem portálu www.openmobility.cz. Zorganizovali jsme Openmobility konference ve Zlíně a v Brně.

Organizátoři akce.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz