přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Openmobility konference: Call for papers

Openmobility konference: Call for papers

openmoko.jpg

Přijďte v sobotu 21. dubna 2012 do Prahy přednášet na Openmobility konferenci o otevřených mobilních technologiích a open source hardwaru.


Žijeme ve světe neustále se vyvíjející a měnící techniky. Během několika posledních let jsme si čím dál více zvykli používat mobilní zařízení. Zjednodušují nám život, pomáhají nám s každodenními činnostmi a úkoly a v okamžiku nás spojují s ostatními lidmi po celé planetě. Avšak mohou nám život i ztížit, když nefungují tak jak od nich očekáváme nebo když dělají něco, co my zákazníci, vývojáři a uživatelé nechceme.

Proto se zrodila myšlenka, myšlenka o otevřenosti mobilních platforem, o otevřených a mobilních zařízeních (zdar Openmoko!), myšlenka sdílení open source ideí s širší mobilní komunitou, myšlenka o konferenci Openmobility. Jsme inspirováni svobodnými (FLOSS) mobilními platformami a hnutím open source hardware (OSHW). Rozhodli jsme se vytvořit konferenci od komunity pro komunitu a každému volně přístupnou. Organizujeme Openmobility konferenci 2012 a…

Chceme VÁS slyšet přednášet o open-source mobilních platformách, představit vaše open-source aplikace, podělit se s námi o vaše hackerské úspěchy v oblasti hardware a rádia, ukázat nám váš open-source hardware telefon, desku, shield, cokoliv nebo jen chytrý telefon, tablet nebo jiné mobilní zařízení na kterém běží distribuce GNU/Linuxu, *BSD nebo plně open-source verze Androidu.

To zní dobře?

Potom udělejte přednášku, lightning talk nebo workshop pro potenciálně stovky posluchačů. Tento rok se naše Openmobility konference stává mezinárodní událostí. Přednášky jsou preferovány v anglickém jazyce s anglickými slidy. Nechceme však odradit přednášející, kteří přednášet v angličtině nemůžou, i těm nabízíme možnost vystoupit na Openmobility, ale při výběru budeme upřednostňovat přednášky v angličtině.

  • Přednášky jsou časově omezeny na 30 minut, ale můžete dostat času více. Pokud si myslíte, že vaše téma potřebuje více prostoru k prezentaci, napište nám kolik času potřebujete a můžeme se domluvit.
  • Lightning talks (bleskové přednášky) jsou krátké pětiminutové přednášky určené k uvedení posluchačů do tématu, bez zabíhání do detailů. Na závěr můžete poskytnout odkaz na web s dalšími informacemi.
  • Workshopy jsou na individuální domluvě. Napište nám vaše nápady!

CFP: Pište nám vaše nápady a návrhy témat na e-mail: conference@openmobility_eu před 28. březnem 2012.

Nebraňte se také zeptat na otázky ohledně Openmobility na stejné e-mailové adrese.

Kdy a kde?

Openmobility konference se uskuteční 21. dubna 2012 (sobota) v Praze.

Katedra informatiky, Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova v Praze

Malostranské náměstí 25, Praha 1

Informace o dopravě a ubytování budou oznámeny do konce března na stránkách www.openmobility.eu.

LinuxEXPRES je mediálním partnerem konference.

O organizátorech

Jsme občanské sdružení Openmobility, nezisková organizace se sídlem v Praze. Našim cílem je podporovat českou i slovenskou komunitu zájemců o otevřené mobilní technologie, poskytujeme informace o open source na nejrůznějších mobilních platformách a open source hardware a organizujeme hardware rework párty (Neo FreeRunner). Navštívili jsme MeeGo Conference 2010 v Dublinu, LinuxCon Europe and Embedded Linux Europe Conference 2011 v Praze a publikovali z nich reportáže na našem portálu www.openmobility.cz. Zorganizovali jsme Openmobility konference ve Zlíně a v Brně.

Organizátoři akce.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos