přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, openSUSE Leap 15 je venku!

Symphera - PM konference

openSUSE Leap 15 je venku!

openSUSE_logo.png

V den zahájení letošní konference openSUSE v Praze vyšla i nová verze této oblíbené distribuce. Obrazy openSUSE Leap 15 Live jsou opět k dispozici ve verzích KDE i GNOME, proto jej jednoduše můžete vyzkoušet bez nutnosti měnit váš stávající systém.


Nejnovější verze OpenSUSE přináší především nový instalační program, vylepšení pro využití cloudu a podporu prostředí KDE a GNOME. Leap 15 má také lepší propojení se SUSE Linux Enterprise (SLE), což usnadňuje uživatelům jednoduše migrovat z komunitního operačního systému na profesionální verzi, která nabízí lepší stabilitu a dlouhodobou podporu.

Pro ty z vás, kteří se diví, proč je tato verze OpenSUSE nazývána Leap 15, když poslední verze byla 42, je to proto, že vývojáři chtěli vrátit název zpět do souladu se SLE, který je aktuálně ve verzi 15. V plánu je vydávání drobných aktualizací jednou za rok v příštích třech letech, to znamená, že následující verze bude 15.1, která vyjde za rok a tak dále.

OpenSUSE je bezplatná a otevřená distribuce GNU/Linux dostupná pro počítače a servery. Nejnovější verze obsahuje řadu aktualizovaných balíčků, aktualizovaný diskový oddíl, nový nástroj pro správu brány firewall a spoustu dalších změn, o kterých se můžete dovědět v poznámkách k vydání.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME


Flowmon Friday 2019

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space