přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Opera vydala novou verzi 51

POINT.X (2018-19)

Opera vydala novou verzi 51

opera_logo_1.png

Opera se pochlubila další verzí svého prohlížeče, který je podle ní rychlejší než nový Firefox 58. Přináší taky četná vylepšení uživatelského rozhraní.


Opera je jeden ze známých webových prohlížečů, ovšem v dnešní době je množství uživatelů, kteří ji používají, proti konkurenci zanedbatelné. I přesto se velmi snaží a lze ji označit za takřka nejinovativnější prohlížeč. V každé nové verzi přidává některou z novinek a snaží se na ni „nalákat“ uživatele.

Tento týden vyšla Opera již ve verzi 51 a jak je zvykem přináší sebou něco nového (co ostatní prohlížeče nemají) nebo se snaží vylepšit již existující technologie na maximum.

Ve verzi 51 sází Opera zejména na svoji rychlost. Podle měření Opery je její prohlížeč o 38 % rychlejší než aktuální Firefox 58. Mimo rychlost se Opera zaměřila i na zlepšení uživatelského rozhraní. Nyní stačí kliknout na ouško otevřené stránky a Opera vás vrátí zpět na její začátek. V pravém horním rohu prohlížeče nově najdeme seznam s právě otevřenými a nedávno zavřenými kartami. Přibyla také možnost resetovat nastavení prohlížeče a můžete použít tapetu ze svého počítače jako tapetu prohlížeče.

Pod kapotou došlo jen na několik změn a asi nejdůležitější je to, že Opera je poháněna Chromiem 64.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE