VUT- nakladatelství Vutium
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pár novinek ze světa *BSD

Karat

Pár novinek ze světa *BSD

bsd___logo.png

V poslední době přišlo několik zajímavých novinek týkajících se operačních systémů *BSD a v této aktualitě se na ně podíváme. 


reklama

Začneme tradičně u největšího z nich, a tím je známé FreeBSD. 19. června 2018 FreeBSD oslavilo své 25. narozeniny. Toto datum se počítá od doby, kdy bylo vybráno jméno FreeBSD (19. června 1993). Jak už všichni víme, tak za tu dobu se FreeBSD stalo nejpoužívanějším a nejznámějším *BSD operačním systémem. Pro méně znalé doplním, že FreeBSD můžeme najít ve spoustě zařízeních, jako jsou routery, známéh herní konzole PS4 (zde jej SONY používá jako základ pro svůj OS), na serverech a v počítačích několika nadšenců.

Teď se dostáváme do světa bezpečného OpenBSD. Vývojáři z OpenBSD rozhodli, že  vypnou podporu Hyper-Threadingu na procesorech Intel. Důvodem k tomuto kroku jsou chyby, které souvisí s bezpečnostními chybami typu Spectre, a Hyper-Threading jim otevírá dveře do systému. Proto nyní ve výchozím stavu bude tato technologie vypnutá (zatím jen na architektuře AMD64). Podle vývojářů nemá tato technologie pozitivní vliv na výkon, a tudíž se nemusíte bát zpomalení vašich strojů.

Jako poslední přichází na řadu DragonFlyBSD 5.2.2, které s sebou přináší opravy dalších chyb v procesorech značky Intel. Jedná se především o opravu chyby známé jako „Lazy FPU“.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Spolehněte se na to správné řešení

seolight100.jpgPokud chcete být na internetu úspěšní, rozhodně byste neměli zapomínat na několik věcí, které nikdy není dobré podceňovat. Jen tak dosáhnete úspěchu.

Pokračování ...


AEC Kariéra Volné pozice

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »