přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, První all-flash NAS od QNAP ve stolním provedení

První all-flash NAS od QNAP ve stolním provedení

TS h1290FX

Společnost QNAP představila nové NAS zařízení TS-h1290FX. Jde o první NAS typu all-flash od společnosti QNAP ve stolním provedení. Novinka má 12 pozic pro SSD (NVMe i SATA) a 4 rozšiřující sloty PCIe Gen 4.


Využívá procesor AMD EPYC a nabízí dostatečný výkon i pro velmi náročné úlohy, jako jsou například kolaborativní pracovní procesy při práci s videem ve vysokém rozlišení. Tomu odpovídá rozšiřitelnost paměti RAM až na 1 TB a integrovaná konektivita 25GbE.

Díky elegantnímu designu, za který mimochodem QNAP získal ocenění Red Dot Award 2022, a téměř bezhlučnému chlazení je TS-h1290FX ideální pro studia a menší firmy, které nevyužívají umístění v racku a přitom potřebují vysoký výkon pro své aktivity. Bezven­ti­lá­to­ro­vý chladič CPU a tichý 90mm systémový ventilátor poskytují účinné chlazení bez rušivých zvuků, takže TS-h1290FX je možno bez obav umístit přímo do kanceláře. Výrobce uvádí hluk pouze 23 dBA v pohotovostním režimu a max. 35 dBA v provozním režimu.

Přitom, vzhledem ke své konfiguraci, by měl TS-h1290FX velmi dobře zvládnout i aplikace velmi náročné na data a citlivé na laten­ci, jako je přenos velkých mediálních souborů, editace médií 4K/8K v reálném čase a virtualizační aplikace. Podle výrobce TS-h1290FX poskytuje až 816K/318K iSCSI 4K náhodného čtení/zápisu IOPS.

AMD EPYC

Základem pro takto vysoký jsou serverové 8 nebo 16jádrové proce­so­ry AMD EPYC, 64 až 256 GB paměť RAM rozšiřitelné až na 1 TB, podpora rychlých disků U.2 NVMe Gen 4 x4, integrovaná konektivita 25GbE (2 porty SFP28 SmartNIC + 2 porty 2,5GbE RJ45).

Navíc má zařízení TS-h1290FX čtyři sloty PCIe Gen 4, které umožňují instalaci různých rozšiřujících karet pro rozšíření aplikačního potenciálu: např. síťové karty QNAP 2,5/5/25/40/100 GbE pro bleskovou propustnost, nebo grafickou kartu pro akceleraci střihu videí a překódování.

Pro instalaci disků je možno využít 12 rychlovýměnných diskových pozic formátu 2,5" pro U.2 NVMe Gen 4 x4 SSD. S adaptérem QDA-UMP4 ovšem může TS-h1290FX používat také disky M.2 PCIe Gen4/​Gen3 jako cenově výhodnou alternativu k diskům U.2 PCIe NVMe.

Kapacitu úložiště TS-h1290FX lze navíc škálovat připojením rozšiřujících jednotek (například TL-D800C nebo TL-D800S) a získat tak až petabajtovou úložnou kapacitu.

Na závěr dodejme, že TS-h1290FX je dodáván s operačním systémem QuTS hero na bázi ZFS, který poskytuje velmi komplexní ochranu dat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...