SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, První oficiální verze hudebního přehrávače KDE Elisa

CADservis

První oficiální verze hudebního přehrávače KDE Elisa

kde.png

Po dlouhém vývoji a několika vývojových verzích, o kterých jsme vás také informovali, vyšla první oficiální verze hudebního přehrávače KDE Elisa 1.0 Pojďme si ji tedy představit.


Pro ty z vás, kteří o Elise ještě neslyšeli, si dovolím zopakovat, že Elisa je nejnovější hudební přehrávač z projektu KDE, který by měl obstát již mezi známými hudebními přehrávači. Hlavní zbraní Elisy bude hlavně vynikající integrace do KDE Plasma, ovšem Elisu můžete provozovat i na jiných pracovních prostředích nebo platformách.

Elisa 1.0 zatím nepřináší mnoho funkcí, ale především ty nejdůležitější, které u takového hudebního přehrávače očekáváme. Lze jmenovat vyhledávání alb, umělců a jednotlivých skladeb, podporu pro moderní HiDPI display, vytváření a upravování playlistů a nakonec se zmíním o možnosti zobrazení metadat u skladeb nebo alb.

Elisa to s prosazením nebude mít jednoduché, protože dnešnímu světu vládnou webové hudební přehrávače (YouTube, Spotify, Apple Music …). Pokud by jste ji však chtěli vyzkoušet, máte jednoduchou možnost, nachází se totiž v repozitářích skoro všech distribucí. Více informací najdete v poznámkách o vydání a na stránkách projektu KDE.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz