VUT- nakladatelství Vutium
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, QNAP nabízí alternativu k populárnímu Slacku

POINT.X (2018-19)

QNAP nabízí alternativu k populárnímu Slacku

matermost_square100.png

Společnost QNAP nabídla uživatelům svých zařízení možnost vytvořit vlastní soukromý chatovací server pomocí aplikace Mattermost. S open source aplikací Mattermost, která je nově k dispozici v QTS App Centru v zařízeních QNAP NAS, mohou podniky získat vlastní platformu pro spolupráci týmů.


reklama

Mattermost je komunikační systém velmi podobný programu Slack, který je oblíbený jako jedno z nejlepších řešení pro zasílání zpráv v rámci pracovních týmů.

„Chtěli jsme našim uživatelům poskytnout snadno použitelné řešení pro soukromé chatování, které by uspokojilo jejich každodenní komunikační potřeby. Mattermost v zařízení QNAP NAS také uživatelům umožňuje vytvořit vlastní soukromý chatovací server, aby všechny jejich chatovací zprávy a soubory nebyly přenášeny mimo NAS,“ uvedl Aseem Manmualiya, produktový manažer společnosti QNAP.

QNAP - Mattermost.png

Správce systému může podle potřeby monitorovat týmovou statistiku, změnit úlohy členů týmu, deaktivovat účty, vytvářet nové týmy a konfigurovat další systémové funkce. Uživatelé ale i sami mohou odeslat e-mailové pozvánky dalším uživatelům, aby se k týmům přidali, přidat členy ke kanálu, přejmenovat kanál, importovat kontakty a motivy z programu Slack nebo vytvořit vlastní motiv.

QNAP - Mattermost webhooks-screen.png

Pokud nejsou k dispozici pro chat, uživatelé si mohou udržovat přehled prostřednictvím e-mailových oznámení. Uživatelé si také mohou stáhnout aplikaci Mattermost pro Android a iOS, aby mohli být trvale připojeni a v dosahu svých kolegů.

Mattermost je zatím k dispozici pouze pro modely NAS na platformě x86 a se systémem QTS 4.3.3 nebo novějším.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog