přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, QNAP uvedl novou rozšiřující síťovou kartu 2×100GbE

QNAP uvedl novou rozšiřující síťovou kartu 2×100GbE

QXG-100G2SF-CX6

Možnosti pokročilejších zařízení NAS, typicky modelů určených pro firemní použití, je možné rozšiřovat pomocí PCIe karet. Tímto způsobem je možné například doplnit NAS o procesor pro hardwarovou akceleraci umělé inteligence, nebo o NVMe paměti pro vytvoření rychlé cache.


Pomocí rozšiřující PCIe karty je také možné výrazně zvýšit propustnost síťového připojení NAS zařízení. Právě tuto funkci má právě ohlášená novinka QNAP. Nová karta QXG-​100G2SF-​CX6 se dvěma konektory 100GbE nabízí extrémně nízkou latenci potřebnou pro aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou datová centra, virtualizace, streamování/přenos multimédií a kritické úlohy zálohování/obnovy.

Společnost QNAP rozšířila svoji bohatou nabídku rozšiřujících karet pro NAS zařízení o dvouportovou rozšiřující kartu PCIe 4.0 100GbE QXG-100G2SF-CX6. Tuto kartu vybavenou výkonným řadičem NVIDIA Mellanox ConnectX-6 Dx, je přitom možné nainstalovat nejen do NAS zařízení QNAP typu all-flash, ale také do pracovních stanic či serverů s operačním systémem Windows/Linux, a získat tak celkovou propustnost až 200 Gb/s.

QXG-100G2SF-CX6

„Rostoucí účinnost serverů a hustota virtualizace zvyšují nároky na šířku pásma. Rozšiřující síťová karta QXG-100G2SF-CX6 nabízí dostupné řešení upgradu na síťové prostředí 100GbE za účelem zvýšení výkonu a snížení latence,“ uvedl k novince Andy Chuang, produktový manažer společnosti QNAP.

Síťovou rozšiřující kartu QXG-100G2SF-CX6 lze připojit ke switchi buď pomocí kabelů QSFP28, nebo pomocí transceiveru. Díky podpoře funkcí snížení zátěže, jako je RDMA, RoCE v1/v2 a SR-IOV (1K VF a 8 PF), dokáže model QXG-100G2SF-CX6 výrazně zvýšit efektivitu sítě a je ideální pro virtualizaci a datová centra náročná z hlediska I/O a latence.

Karta QXG-100G2SF-CX6 podporuje také FEC k překonání ztráty paketů – k čemuž může běžně docházet v rychlých sítích na dlouhé vzdálenosti. FEC pomáhá přijímající straně detekovat a obnovit ztracená data za účelem opravy bitových chyb, čímž je zajištěn spolehlivý přenos dat přes „rušné“ komunikační kanály.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »