přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SEGA Genesis Classics je k dispozici i na Linuxu!

Symphera - PM konference

SEGA Genesis Classics je k dispozici i na Linuxu!

tux_genesis_cartridge100.jpg

SEGA hry mají stále velké množství fanoučků, které jistě potěší vydání sady SEGA Genesis Classics. Ta má pro nás jedno zásadní plus navíc. Krom opravdu fascinujících nových funkcí má i oficiální podporu Linuxu.


Sada her SEGA Genesis Classics představuje podporu dvou hráčů online ve všech hrách, které nabízejí multiplayer. Nový režim zrcadlení dokáže přepínat rozvržení her ve vodorovném směru, což se zrovna v této situaci opravdu hodí. K dispozici jsou také grafické filtry. SEGA si pevně stojí za tím, že tyto staré hry stále vypadají dobře i na nových televizorech, údajně i na zakřivených monitorech s vysokým rozlišením. Dokonce bylo myšleno i na to, aby hry vytvářené na obrazovky 4:3 vypadaly věrohodně a pro hráče příjemně i na moderních monitorech.

Zajímavostí je i podpora VR. Nemyslí se tím, že by se 16bitové prostředí přizpůsobilo virtuálnímu zážitku, ale že hry je možno hrát lineárně na VR headsetech.

Součástí herního balíčku SEGA Genesis Classics je 53 her různých žánrů i herních stylů. Hru ve verzi pro Linux si můžete zakoupit z obchodu Steam Store, v současné době je její cena 24,99 liber, eventuelně 30 dolarů.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME


Flowmon Friday 2019

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space