přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Skončila podpora pro Debian 7 "Wheezy"

POINT.X (2018-19)

Skončila podpora pro Debian 7 "Wheezy"

debian_png.jpg

31. května 2018 skončila podpora pro Debian 7 "Wheezy", který byl vydán 4. května 2013. Dlouhodobá podpora trvala 5 let, to znamená, že Debian Project už neposkytuje žádné bezpečnostní aktualizace pro Debian 7. Doporučujeme tedy upgradovat systém na vyšší verzi.


reklama

Tým LTS připravuje přechod na současnou starou verzi Debian 8 "Jessie" a 17.června 2018 převezme podporu od bezpečnostního týmu. Debian 8 je také dlouhodobě podporován po dobu 5 let od jeho prvního vydání, to znamená, že jeho podpora skončí 30. června 2020. Podporované architektury zahrnují amd64, i386, armel a armhf. Uživatelům používajícím jiné architekrury se doporučuje přejít rovnou na Debian 9 "Stretch".

Předtím, než začnete provádět upgrade z Debian 7 "Wheezy" na Debian 8 "Jessie" doporučujeme provést zálohu všech důležitých dat, včetně konfiguračních souborů, uživatelských dat a dat RDBMS.

Pokud si nevíte rady jak tento upgrade provést internetový portál www.cyberciti.biz nabízí přehledný návod jak tohoto kroku úspěšně docílit, eventuelně se nachází další z návodů přimo na stránkách debian.org.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz