přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Skončila podpora pro Debian 7 "Wheezy"

Symphera - PM konference

Skončila podpora pro Debian 7 "Wheezy"

debian_png.jpg

31. května 2018 skončila podpora pro Debian 7 "Wheezy", který byl vydán 4. května 2013. Dlouhodobá podpora trvala 5 let, to znamená, že Debian Project už neposkytuje žádné bezpečnostní aktualizace pro Debian 7. Doporučujeme tedy upgradovat systém na vyšší verzi.


Tým LTS připravuje přechod na současnou starou verzi Debian 8 "Jessie" a 17.června 2018 převezme podporu od bezpečnostního týmu. Debian 8 je také dlouhodobě podporován po dobu 5 let od jeho prvního vydání, to znamená, že jeho podpora skončí 30. června 2020. Podporované architektury zahrnují amd64, i386, armel a armhf. Uživatelům používajícím jiné architekrury se doporučuje přejít rovnou na Debian 9 "Stretch".

Předtím, než začnete provádět upgrade z Debian 7 "Wheezy" na Debian 8 "Jessie" doporučujeme provést zálohu všech důležitých dat, včetně konfiguračních souborů, uživatelských dat a dat RDBMS.

Pokud si nevíte rady jak tento upgrade provést internetový portál www.cyberciti.biz nabízí přehledný návod jak tohoto kroku úspěšně docílit, eventuelně se nachází další z návodů přimo na stránkách debian.org.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME


Flowmon Friday 2019

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space