přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SUSE představilo jádro optimalizované pro Microsoft Azure

SUSE představilo jádro optimalizované pro Microsoft Azure

opensuse_logo.png

Spolupráce společností SUSE a Microsoft není nic nového. Tentokrát se tyto společnosti vrhly do úprav linuxového jádra pro platformu Microsoft Azure. Výsledek spolupráce je zajímavý a pro zákazníky společnosti SUSE přináší zajímavé možnosti.


Společnost SUSE uvádí první dostupnou verzi linuxového jádra upravenou na míru pro provoz platformy Microsoft Azure. Jádro SUSE Linux Enterprise ve verzi 15 plně podporuje Microsoft Azure a poskytuje zákazníkům vyšší výkon a rychlejší bootování, přitom ale snižuje nároky na cennou operační paměť. Toto nové jádro je také připraveno pro veškeré nové funkce Microsoft Azure, a pomáhá tím zákazníkům využít jeho celý potenciál. Společnost SUSE spolupracuje s Microsoftem a dalšími partnery, aby umožnili využívání open source řešení svým zákazníkům, kteří díky tomu ušetří část nákladů, a přitom získají stabilní řešení pro své aplikace.

Spolupráce SUSE a Microsoftu je dle slov společnosti SUSE založena na „prohlubujících se požadavcích zákazníků, kteří chtějí čím dál častěji využít moderní open source řešení“.

Zákazníci společnosti SUSE mohou očekávat viditelné zlepšení v oblasti výkonosti, půjde až o 25 % rychlejší síťovou komunikaci a v průměru 23 % snížení latencí. Ačkoliv bude Azure v základu běžet na novém optimalizovaném jádru, zákazníci mohou dále v případě potřeby použít skrze správce balíčků standardní jádro. Mimo nového jádra mohou zákazníci v SUSE Linux Enterprise 15 využít mnoho užitečných nástrojů pro správu jejich aplikací.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE


Sefira

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space