přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SUSE přispělo do komunitního projektu Ceph

POINT.X (2018-19)

SUSE přispělo do komunitního projektu Ceph

suse_logo.png

Společnost SUSE přispěla do komunitního projektu Ceph svojí komponentou openATTIC, která nahrazuje současné již zastaralé řešení Calamari . OpenATTIC se tak stane jednou ze základních komponent Cephu. 


Nestává se každý den, že by nějaká společnost přispěla do komunitního projektu, jakým je Ceph, ale tentokrát se tak stalo, a to zásluhou společnosti SUSE. Jedním z důvodů, proč SUSE přispělo, je, že Ceph využívá jako jedno ze základních řešení pro své firemní zákazníky. Ceph totiž nabízí veškeré funkce a možnosti, které jsou očekávány od moderní platformy pro softwarově-definované úložiště. Dle slov jednoho z vývojářů je ovšem těžké spojit moderní úložiště s jednoduchým a uživatelsky přívětivým rozhraním. V případě Cephu se to povedlo.

OpenATTIC zlepšuje uživatelskou přívětivost a efektivitu práce při použití nástroje Ceph. Někteří z uživatelů Cephu (zejména firemní zákazníci SUSE) nemají příliš mnoho zkušeností s příkazovou řádkou, a proto je pro ně výhodnější používat grafickou nástavbu, kterou je právě openATTIC. Na toto nové zlepšení se již můžete těšit v nové verzi s názvem Mimic. Lze očekávat další zlepšení, protože SUSE vyčlenila pro openATTIC celý tým vývojářů.

SUSE používá openATTIC jako součást svého SUSE Enterprise Storage, inteligentního softwarově-definovaného úložiště založeného na komunitním projektu Ceph. To umožňuje organizacím přizpůsobovat se jejich měnícím se obchodním a datovým potřebám, které jsou velmi rozličné. Transformaci podnikové infrastruktury úložišť lze provést nákladově efektivním, vysoce škálovatelným a flexibilním zůsobem konfigurace úložiště. Použití komoditních serverů a disků je pak samozřejmostí. Lze tedy říct, že je tato platforma velmi vhodná pro firemní zákazníky, kteří dle svých slov mají s tímto řešením velmi dobré zkušenosti. Další podrobnosti o tomto řešení naleznete na webových stránkách projektu.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE