přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 18.04.5 LTS vydáno s jádrem Linux 5.4

Ubuntu 18.04.5 LTS vydáno s jádrem Linux 5.4

Ubuntu.jpg

Pokud stále používáte druhou nejstarší LTS verzi, určitě byste měli vědět, že páté vydání je nyní k dispozici ke stažení. Týká se to především profesionálního nasazení, přesto je možné, že někdo z nás provozuje tuto verzi i na svém desktopu.


Ubuntu 18.04.5 LTS (stejně jako všechny předchozí verze) konsoliduje všechny aplikace, výkon a opravy chyb, které Ubuntu devs vydaly do operačního systému od vytvoření předchozího „údržbového“ vydání. Aneb získáte nový instalační obraz, který vás nezavalí tunou aktualizací po instalaci. Ale hlavní důvod, proč se vám toto bodové vydání bude líbit je skutečnost, že má nové linuxové jádro.

Není to sice nejnovější Linux 5.8 kernel, ale Linux 5.4 je stejná verze jádra, jaká se používá v Ubuntu 20.04 LTS, což je velmi atraktivní. Navíc, jak byste očekávali, je dodáván se spoustou výhod, jako je lepší podpora hardwaru, opravy chyb atd. Dost novinek na to, aby vás toto vydání zaujalo.

Pokud již používáte Ubuntu 18.04 LTS, nemusíte stahovat nové iso a znovu systém instalovat. Získáte „novější“ linuxového jádra v Ubuntu 18.04 LTS jako aktualizaci systému. Podmínkou je systém nainstalovaný pomocí Ubuntu 18.04.1 LTS (nebo novější).iso obrazu, nebo musíte spustit příkaz (níže), abyste se mohli přihlásit k aktualizaci HWE (hardware Enablement Stack):

sudo apt-get install --install-recommends linux-generic-hwe-18.04 xserver-xorg-hwe-18.04

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...