přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 18.04.5 LTS vydáno s jádrem Linux 5.4

Ubuntu 18.04.5 LTS vydáno s jádrem Linux 5.4

Ubuntu.jpg

Pokud stále používáte druhou nejstarší LTS verzi, určitě byste měli vědět, že páté vydání je nyní k dispozici ke stažení. Týká se to především profesionálního nasazení, přesto je možné, že někdo z nás provozuje tuto verzi i na svém desktopu.


Ubuntu 18.04.5 LTS (stejně jako všechny předchozí verze) konsoliduje všechny aplikace, výkon a opravy chyb, které Ubuntu devs vydaly do operačního systému od vytvoření předchozího „údržbového“ vydání. Aneb získáte nový instalační obraz, který vás nezavalí tunou aktualizací po instalaci. Ale hlavní důvod, proč se vám toto bodové vydání bude líbit je skutečnost, že má nové linuxové jádro.

Není to sice nejnovější Linux 5.8 kernel, ale Linux 5.4 je stejná verze jádra, jaká se používá v Ubuntu 20.04 LTS, což je velmi atraktivní. Navíc, jak byste očekávali, je dodáván se spoustou výhod, jako je lepší podpora hardwaru, opravy chyb atd. Dost novinek na to, aby vás toto vydání zaujalo.

Pokud již používáte Ubuntu 18.04 LTS, nemusíte stahovat nové iso a znovu systém instalovat. Získáte „novější“ linuxového jádra v Ubuntu 18.04 LTS jako aktualizaci systému. Podmínkou je systém nainstalovaný pomocí Ubuntu 18.04.1 LTS (nebo novější).iso obrazu, nebo musíte spustit příkaz (níže), abyste se mohli přihlásit k aktualizaci HWE (hardware Enablement Stack):

sudo apt-get install --install-recommends linux-generic-hwe-18.04 xserver-xorg-hwe-18.04

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...