přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 18.04 aktualizujte bez restartu

Symphera - PM konference

Ubuntu 18.04 aktualizujte bez restartu

ubuntu_circle.png

Live patching umožňuje v Ubuntu 18.04 LTS jednoduše instalovat a používat aktualizace zabezpečení jádra bez nutnosti restartování systému.


Na portálu OMG! UBUNTU! se objevila informace, jak v operačním systému Ubuntu 18.04 LTS zapnout podporu pro aktualizace zabezpečení jádra bez nutnosti restartu. To znamená, že můžete udržet váš počítač v bezpečí bez jakéhokoliv vlivu na pracovní dobu nebo produktivitu. Live patching je dokonce tak rychlý, že většina oprav jádra proběhne během několika pár vteřin a neovlivní nic z toho, co momentálně děláte. Na serverech běžících na Linuxu je Live patching opravdu obrovskou výhodou, snižují náklady na údržbu a zároveň zvyšuje bezpečnost a spolehlivost služeb.

Na desktopu najdeme tuto možnost samozřejmě také, ovšem tam je to méně podstatné. Například pro instalace a povolení grafických ovladačů nebo bezproblémový přechod na novou větev linuxového jádra se tato možnost moc nedoporučuje, ale jistě stojí alespoň za vyzkoušení.

Canonical LivePatch si na Ubuntu 18.04 LTS můžete povolit pomocí příkazového řádku, či jednodušší variantou díky nové možnosti v "Softwaru & aktualizacích".

Již není třeba používat příkazový řádek nebo ručně načíst token. Místo toho otevřete nástroj "Software & Updates", přejdete na kartu "Aktualizace" a přihlásíte se pomocí svého účtu na Ubuntu One.
Služba Canonical Livepatch Service je zdarma pro uživatele desktopu, ovšem s omezením na maximálně 3 počítače fungující pod jedním účtem na Ubuntu One. Chcete-li službu využívat na více, než třech strojích, např. v podnikových databázích, virtuálních/cloudových počítačích a infrastrukturních službách běžících na Ubuntu, budete se muset stát zákazníkem "Ubuntu Advantage".

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME