přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 18.04 LTS Beta 1 je dostupné k testování

Autodesk

Ubuntu 18.04 LTS Beta 1 je dostupné k testování

Ubuntu.jpg

Do vydání Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver) zbývá už jen měsíc a půl, a proto dle zvyklostí byla vydána první beta verze Ubuntu 18.04 LTS a většiny jeho derivátů.


reklama

této verzi získáte veškeré novinky, které by mělo obsahovat finální Ubuntu 18.04 LTS. Pamatujte si ovšem na to, že tyto verze není doporučené používat pro každodenní použití, protože nejsou ještě dobře otestované (ideální je testování třeba na virtuálním stroji).

Nyní k jednotlivým derivátům a jejich novinkám. Začneme u Kubuntu, kde mnoho změn neproběhlo a asi nejvýznamnějším vylepšením je použití Plasmy 5.12 LTS a aplikací KDE 17.12.2. U Xubuntu také neproběhlo mnoho změn, ale stojí za to zmínit nový plugin pro applet zvuku a oznamování stavu, dále proběhla výměna několika GNOME aplikací za aplikace MATE, které jsou mnohem bližší filozofii Xfce (například kalkulačka GNOME je vyměněna za kalkulačku MATE). Nejvíce zajímavý je projekt Ubuntu Budgie, který má opravdu hodně novinek a vydali by na samostatný článek, proto jen zmíním, že se jedná především o nové funkce pro správu oken a mnoho nových apletů.

Pokud by jste opravdu chtěli vyzkoušet některý derivát nebo samotné Ubuntu, tak jeho instalační obraz najdete na tomto oficiálním  úložišti.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno