přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 18.10 možná přinese LZ4 pro initramfs

Alvao

Ubuntu 18.10 možná přinese LZ4 pro initramfs

Ubuntu.jpg

Chystá se sice vydání nové verze Ubuntu 18.04 LTS, ale vývojáři nezahálí a pracují na dalších vylepšeních do následujících verzí. Jednou z připravovaných novinek je použití komprese LZ4 pro initramfs. 


Vývojář (Balint Reczey) ze společnosti Canonical se rozhold, že přidá podporu komprese LZ4 k initramfs-tools. Tato změna bude provede až ve verzi 18.10, protože nové Ubuntu 18.04 je již v alpha verzi a tato funkce by nemohla být dostatečně otestována.

Komprese LZ4 přinese sice větší velikost souboru initramfs, ale je podstatně rychlejší než dosud používaný Gzip. Při testování vývojáři zjistili, že když použijí kompresi pomocí LZ4, tak ušetří oproti dnešnímu Gzipu téměř jednu sekundu u startu systému. Kompresní algoritmus LZ4 není nijak moc známý, spíše se proslavil díky debatám o jeho použití v souborovém systému Btrfs, kde nakonec použit nebyl (zatím).

Není ještě úplně jisté, zda se komprese LZ4 pro initramfs v Ubuntu objeví, ale v blízké době bude tato možnost náležitě projednána. Jak určitě víte, tak vývojáři v Ubuntu pracují na přidání komprese Zstd pro jádro, tato možnost je velmi zajímavá z pohledu komprese a rychlosti.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao