přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 18.10 možná přinese LZ4 pro initramfs

Ubuntu 18.10 možná přinese LZ4 pro initramfs

Ubuntu.jpg

Chystá se sice vydání nové verze Ubuntu 18.04 LTS, ale vývojáři nezahálí a pracují na dalších vylepšeních do následujících verzí. Jednou z připravovaných novinek je použití komprese LZ4 pro initramfs. 


Vývojář (Balint Reczey) ze společnosti Canonical se rozhold, že přidá podporu komprese LZ4 k initramfs-tools. Tato změna bude provede až ve verzi 18.10, protože nové Ubuntu 18.04 je již v alpha verzi a tato funkce by nemohla být dostatečně otestována.

Komprese LZ4 přinese sice větší velikost souboru initramfs, ale je podstatně rychlejší než dosud používaný Gzip. Při testování vývojáři zjistili, že když použijí kompresi pomocí LZ4, tak ušetří oproti dnešnímu Gzipu téměř jednu sekundu u startu systému. Kompresní algoritmus LZ4 není nijak moc známý, spíše se proslavil díky debatám o jeho použití v souborovém systému Btrfs, kde nakonec použit nebyl (zatím).

Není ještě úplně jisté, zda se komprese LZ4 pro initramfs v Ubuntu objeví, ale v blízké době bude tato možnost náležitě projednána. Jak určitě víte, tak vývojáři v Ubuntu pracují na přidání komprese Zstd pro jádro, tato možnost je velmi zajímavá z pohledu komprese a rychlosti.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »