přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 18.10 možná přinese LZ4 pro initramfs

Alvao

Ubuntu 18.10 možná přinese LZ4 pro initramfs

Ubuntu.jpg

Chystá se sice vydání nové verze Ubuntu 18.04 LTS, ale vývojáři nezahálí a pracují na dalších vylepšeních do následujících verzí. Jednou z připravovaných novinek je použití komprese LZ4 pro initramfs. 


reklama

Vývojář (Balint Reczey) ze společnosti Canonical se rozhold, že přidá podporu komprese LZ4 k initramfs-tools. Tato změna bude provede až ve verzi 18.10, protože nové Ubuntu 18.04 je již v alpha verzi a tato funkce by nemohla být dostatečně otestována.

Komprese LZ4 přinese sice větší velikost souboru initramfs, ale je podstatně rychlejší než dosud používaný Gzip. Při testování vývojáři zjistili, že když použijí kompresi pomocí LZ4, tak ušetří oproti dnešnímu Gzipu téměř jednu sekundu u startu systému. Kompresní algoritmus LZ4 není nijak moc známý, spíše se proslavil díky debatám o jeho použití v souborovém systému Btrfs, kde nakonec použit nebyl (zatím).

Není ještě úplně jisté, zda se komprese LZ4 pro initramfs v Ubuntu objeví, ale v blízké době bude tato možnost náležitě projednána. Jak určitě víte, tak vývojáři v Ubuntu pracují na přidání komprese Zstd pro jádro, tato možnost je velmi zajímavá z pohledu komprese a rychlosti.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Visibilita a řízení přístupu v síti: Detekce a řízení vnitřních hrozeb

Dimension DataHackeři to mají čím dál jednodušší. Ve stále rostoucí IT infrastruktuře firem, do které se připojují další a další uživatelé a zařízení, internetoví zločinci snadno skryjí své aktivity. Kvůli menší přehlednosti sítě mají spoustu času na krádež dat, financí nebo poškození firmy dříve, než je bezpečnostní systémy odhalí. Řešením je zavedení bezpečnostní politiky uvnitř sítě. Navštivte seminář společnosti Dimension Data, který vám pomůže se v této problematice zorientovat.

Pokračování ...


Alvao