přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Unity 8 se bude jmenovat Lomiri

Unity 8 se bude jmenovat Lomiri

cavt4f5dcda9d7224.png

Je to už nějaká doba, co distribuce Ubuntu opustila své desktopové prostředí Unity 8. Jeho vývoj pokračuje jako komunitní projekt pod organizací UBports. Ta nedávno rozhodla o jeho přejmenování na Lomiri.


Organizace UBports nedávno oznámila, že desktopové prostředí Unity 8 přejmenuje na Lomiri. Uvedla tři hlavní důvody, které ji vedly k tomuto rozhodnutí:

  1. Organizace se chce vyhnout záměně s herním enginem Unity. Poměrně hodně lidí podoba názvů obou projektů mátla. UBports poznamenal, že často dostává dotazy typu: Jak importovat 3D modely? Většina nalezených výsledků vyhledávání slova "unity" pomocí webocí webových vyhledávačů odkazuje na herní engine.
  2. UBports se snaží přidat balíček Unity 8 pro Debian. Bohužel mnoho závislostí Unity 8 má v názvu Ubuntu, například ubuntu-ui-toolkit. Název je problematický z toho důvodu, že balíčky, které mají v názvu Ubuntu, nemusí být do Debianu přijaty.
  3. UBports oznámil, že změna názvu zlepší slovní komunikaci. Opakování Unity 8 může být skličující. Lidé by si nemuseli dávat pozor na záměnu "uživatelů Ubuntu Unity a Unity (herní engine)".

UBports dále zdůrazňil, že změna názvu nebyla „vyvolána žádným jednáním ze strany Canonical nebo komunity Ubuntu“. Zajímavé je, že oznámení nevysvětluje, jak si UBports vybral Lomiri jako nové jméno. K novému jménu pouze napsal: "Než jsme vybrali Lomiri, prošli jsme mnoho různých jmen. Všechny měly problémy s výslovností, dostupností nebo jinými souvisejícími problémy."

UBports poznamenal, že většina uživatelů Ubuntu Touch nebude změnou jména ovlivněna. Vývojáři a uživatelé si mohou všimnout některých změn, ale UBports "se bude snažit udržovat zpětnou kompatibilitu v rámci Ubuntu Touch v nejbližší budoucnosti".

Co přesně se přejmenuje?

Podle tohoto oznámení budou ovlivněny balíčky, které mají v názvu Ubuntu nebo Unity. Například:

  •  unity8, obsahující shell, se stane lomiri,
  •  ubuntu-ui-toolkit se stane lomiri-ui-toolkit,
  •  ubuntu-download-manager se stane lomiri-download-managerem.

Závěrečné myšlenky

Celkově tato změna bude z dlouhodobého hlediska dobrá pro Ubuntu Touch. Určitě se dá pochopit, proč si Canonical vybral pro své pracovní prostředí název Unity, ale desktopové prostředí bylo od začátku herním enginem zastíněno.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Windows 10 Genuine Lifetime License pouze €12 (315 Kč), skvělé slevy až 91 %!

Windows 10Přestože už tu bude co nevidět systém Windows 11, je nyní ten správný čas na získání Windows 10, protože všichni současní majitelé Windows 10 již brzy dostanou bezplatný upgrade na Windows 11.

Pokračování ...