přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Unity 8 se bude jmenovat Lomiri

CADservis

Unity 8 se bude jmenovat Lomiri

cavt4f5dcda9d7224.png

Je to už nějaká doba, co distribuce Ubuntu opustila své desktopové prostředí Unity 8. Jeho vývoj pokračuje jako komunitní projekt pod organizací UBports. Ta nedávno rozhodla o jeho přejmenování na Lomiri.


Organizace UBports nedávno oznámila, že desktopové prostředí Unity 8 přejmenuje na Lomiri. Uvedla tři hlavní důvody, které ji vedly k tomuto rozhodnutí:

  1. Organizace se chce vyhnout záměně s herním enginem Unity. Poměrně hodně lidí podoba názvů obou projektů mátla. UBports poznamenal, že často dostává dotazy typu: Jak importovat 3D modely? Většina nalezených výsledků vyhledávání slova "unity" pomocí webocí webových vyhledávačů odkazuje na herní engine.
  2. UBports se snaží přidat balíček Unity 8 pro Debian. Bohužel mnoho závislostí Unity 8 má v názvu Ubuntu, například ubuntu-ui-toolkit. Název je problematický z toho důvodu, že balíčky, které mají v názvu Ubuntu, nemusí být do Debianu přijaty.
  3. UBports oznámil, že změna názvu zlepší slovní komunikaci. Opakování Unity 8 může být skličující. Lidé by si nemuseli dávat pozor na záměnu "uživatelů Ubuntu Unity a Unity (herní engine)".

UBports dále zdůrazňil, že změna názvu nebyla „vyvolána žádným jednáním ze strany Canonical nebo komunity Ubuntu“. Zajímavé je, že oznámení nevysvětluje, jak si UBports vybral Lomiri jako nové jméno. K novému jménu pouze napsal: "Než jsme vybrali Lomiri, prošli jsme mnoho různých jmen. Všechny měly problémy s výslovností, dostupností nebo jinými souvisejícími problémy."

UBports poznamenal, že většina uživatelů Ubuntu Touch nebude změnou jména ovlivněna. Vývojáři a uživatelé si mohou všimnout některých změn, ale UBports "se bude snažit udržovat zpětnou kompatibilitu v rámci Ubuntu Touch v nejbližší budoucnosti".

Co přesně se přejmenuje?

Podle tohoto oznámení budou ovlivněny balíčky, které mají v názvu Ubuntu nebo Unity. Například:

  •  unity8, obsahující shell, se stane lomiri,
  •  ubuntu-ui-toolkit se stane lomiri-ui-toolkit,
  •  ubuntu-download-manager se stane lomiri-download-managerem.

Závěrečné myšlenky

Celkově tato změna bude z dlouhodobého hlediska dobrá pro Ubuntu Touch. Určitě se dá pochopit, proč si Canonical vybral pro své pracovní prostředí název Unity, ale desktopové prostředí bylo od začátku herním enginem zastíněno.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF