přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Update Xfce Settings přináší lepší podporu více displejů

POINT.X (2018-19)

Update Xfce Settings přináší lepší podporu více displejů

cavt49f5d18f6cf26.png

Při čekání na nové dlouho očekávané Xfce 4.14 přichází průběžné aktualizace, mezi nimiž je nová verze Xfce Settings. Nepřináší žádné velké novinky, ale posouvá kupředu práci s více  displeji. 


reklama

Na nové verzi Xfce 4.14 se usilovně pracuje, i přesto je stále v nedohlednu. Cílem vydání Xfce 4.14 je hlavně přepsání všech jeho komponent do GTK3. Hlavní systémové komponenty už přepsány jsou, případně chybí okolo 5 procent z jejich celkové velikosti. Ovšem horší situace je u pluginů pro Xfce panel, kde se na některých do teď nezačalo pracovat (chybí vývojáři), ale bez těchto pluginů by se nové vydání mohlo obejít (jedná se zejména o málo využívané pluginy).

Teď se ale ostáváme k hlavnímu problému nového vydání, nikdo totiž do teď nezačal pracovat na některých aplikací, které jsou spolu s Xfce standartně dodávány (Xfburn, Orage, Xfbib ...).

Zpět k nové verzi Xfce Settings 4.12.3. Toto vydání s sebou přináší zejména zlepšení práce s více displeji. Lépe nyní funguje vizualizace všech možností nastavení, pokud jsou dva displeje nastaveny pro zrcadlení, nebo pokud jsou připojeny tři displeje. Dále v nové verzi přibyla možnost ukázat polohu ukazatele myši při stisknutí klávesy a byla provedena aktualizace překladů. Samozřejmě bylo vyřešeno několik dalších chyb.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz