přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, V Ubuntu Snap Store byl nalezen Malware!

Alvao

V Ubuntu Snap Store byl nalezen Malware!

ubuntu_circle.png

Pár na první pohled normálních aplikací obsahovalo malware na těžbu kryptoměn, které se skryly jako systemd daemon. Navíc součástí těchto programů byl i init skript pro načtení škodlivého kódu při zavedení a umožňující spuštění na pozadí nakaženého systému.


Jak je možné, že se malware dostal do obchodu Snap a do uživatelských systémů? To popisuje server OMG!Ubuntu!. Tento nesmyslný kód byl poprvé nalezen uživatelem GitHubu "tarwirdur" v aplikaci, která se považuje za verzi populární hry 2048. Tento uživatel řádně zkontroloval i další aplikaci nahranou stejným vývojářem a zjistil, že obsahuje skript, který je propojen s totožnou e-mailovou adresou.

Všechny aplikace nahrané v obchodě Snap údajně podstoupili automatické testování, aby zajistily správné fungování a správnou instalaci pro uživatele na více distribucích systému Linux. Aplikace Snap ovšem nejsou kontrolovány line-by-line pro něco podezřelého nebo mimořádného. Proto v rámci stávající úrovně neexistuje žádný způsob, jak tento škodlivý malware detekovat nebo zabránit tomu, aby byl vázán aplikací a dostupný v obchodě Snap.

Jakákoliv teoretická předběžná detekce by byla obtížná, protože obě dotčené aplikace byly nahrány jako proprietární software. Jejich kód tedy nebyl k dispozici ke kontrole.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao